Prehľad víkendových podujatí v Ružomberku a okolí

Prehľad víkendových podujatí v Ružomberku a okolí

RedakciaAktuality5.7.2024

Leto prináša množstvo zaujímavých akcií po celom Slovensku. Pozývame vás na pestrý program podujatí, ktoré sa uskutočnia počas víkendu. Nechajte sa inšpirovať a vyberte si z bohatej ponuky.

ZA 7 HORAMI (Hrabovská dolina)

Dátum: 5. júla 2024, 13:30

Miesto: Hrabovská dolina

Rodinný festival “Za 7 horami” vás pozýva do Hrabovskej doliny na deň plný detských predstavení, hier a zábavy. Program zahŕňa vystúpenia ako Dedo Miro, Šašo Jaro a pštros, Divadlo Žihadlo s predstavením Cirkus Pepele, akrobatická šou s Michalom Barbierom a karneval so Šašom Jarom. Užite si krásny deň s rodinou. 

REMESLO MÁ ZLATÉ DNO: KORÁLKOVANIE, MEDOVNIKÁRSTVO (Vlkolínec)

Dátum: 5. júla 2024, 10:00 — 17:00

Miesto: Humno pri Roľníckom dome vo Vlkolínci

Kultúrny dom A. Hlinku organizuje podujatie, ktoré predstaví tradičné slovenské remeslá. Tešiť sa môžete na ukážky korálkovania a workshop medovnikárstva, kde si budete môcť vyskúšať svoje zručnosti a naučiť sa niečo nové.

LETNÉ KINO: NIKDY NEHOVOR NIKDY (Stankovany)

Dátum: 5. júla 2024, 20:30

Miesto: Areál futbalového ihriska v Stankovanoch

Pozývame vás do letného kina v Stankovanoch na premietanie filmu “Nikdy nehovor nikdy”. Tento film je od producentov kinohitu “Všetko alebo nič” a režiséra Braňa Mišíka, známeho z filmov ako “Klamstvo”, “Priznanie” a “Hniezdo”. Príďte si užiť príjemný večer pod holým nebom. 

OBRAZ VS. OBRAZOVKA: SVETOVÝ DEŇ RYBÁRSTVA A MEDZINÁRODNÝ DEŇ DUNAJA (Galéria Rozeta)

Dátum: 5. júla 2024, 9:30 — 11:30

Miesto: Galéria Rozeta v Ružomberku

Galéria Rozeta vás pozýva na zážitkovú dielňu s prvkami Montessori pedagogiky pre rodiny s deťmi od 18 mesiacov. Budeme skúmať hlbomorský svet a jeho obyvateľov, ako vyzerajú a aké podmienky prispievajú k ich životu. Spolupracujeme s Mestskou knižnicou Ružomberok.

IV. FUTBALOVÁ SPOMIENKA NA KRISTIÁNA A PETRA (Ludrová)

Dátum: 6. júla 2024, 9:00

Miesto: Futbalové ihrisko v Ludrovej (štadión Kratiny)

OŠK Ludrová vás pozýva na IV. ročník Futbalovej spomienky na Kristiána a Petra. Príďte povzbudiť 16 tímov, ktoré sa zúčastnia turnaja v malom futbale. Súčasťou podujatia budú atrakcie ako ródeo býk, skákací hrad, jazda na koni, Fun park, tvorivé dielne a gastro zóna. 

VII. BEH HUBOVSKÝM OKRUHOM

Dátum: 6. júla 2024, 9:45

Miesto: Areál futbalového ihriska v Hubovej

Turistický klub Tramp Hubová a Obec Hubová vás pozývajú na VII. ročník tradičného Behu hubovským okruhom. Program začína prezentáciou o 9:00, otvorením behu o 9:45 a štartom hlavných behov od 10:00. Počas podujatia bude aj sprievodný program pre deti. 

VIII. ĽUBOCHNIANSKY KOTLÍK

Dátum: 6. júla 2024, 10:00

Miesto: Malý park v Ľubochni

Srdečne vás pozývame na VIII. ročník súťaže vo varení kotlíkového gulášu “Ľubochniansky kotlík”. Okrem súťaže sa môžete tešiť na tradičné občerstvenie, bohatú tombolu, maľovanie na tvár a atrakcie pre deti aj dospelých. O zábavu sa postará hudobná skupina Spektrum z Tvrdošína. 

REMESLO MÁ ZLATÉ DNO: HRNČIARSTVO (Vlkolínec)

Dátum: 6. júla 2024, 10:00 — 17:00

Miesto: Humno pri Roľníckom dome vo Vlkolínci

Kultúrny dom A. Hlinku vás pozýva na podujatie, ktoré predstaví tradičné slovenské remeslá. Tentokrát sa môžete tešiť na ukážky hrnčiarstva. Príďte sa naučiť niečo nové a užiť si krásny deň. 

KINO POD HVIEZDAMI: SPIEVAJ 2 (Martinček)

Dátum: 6. júla 2024, 20:30

Miesto: Ihrisko Kežísad v Martinčeku

Obec Martinček a Miestna akčná skupina Dolný Liptov vás srdečne pozývajú na premietanie pod hviezdami. V pokračovaní hudobného animáku “Spievaj 2” sa partička nadšených hudobníkov snaží preniknúť do vyšších poschodí šoubiznisu. Príďte si užiť krásny večer plný hudby a zábavy. 

OTCOVIA A DETI 2024 (Čutkovská dolina)

Dátum: 6. júla 2024, 10:00

Miesto: Čutkovská dolina (pri Kolibe u dobrého pastiera)

Materské centrum Nevedko v spolupráci s Občianskym združením Ružomberčan vás srdečne pozýva na oslavu Dňa otcov podujatím “Otcovia a deti 2024”. Čaká na vás súťažno-zábavné dopoludnie, kde jedinou podmienkou účasti je prítomnosť otca (alebo mamy) a minimálne jedného jeho (jej) dieťaťa v družstve. 

LETO S KORÝTKOM 2024 (Hlavná stanica – stanica Zápalkáreň)

Dátum: 6. júla 2024, 9:00 — 18:30

Miesto: Hlavná stanica Ružomberok – stanica Zápalkáreň

Využite jedinečnú možnosť previezť sa na vláčiku Korýtko cez mesto Ružomberok z Hlavnej stanice do stanice Zápalkáreň. Táto jedinečná trať smeruje na začiatok CykloKorytničky, obľúbenej cyklotrasy popri riečke Revúca. Vlak je pripravený aj na prevoz bicyklov a kočíkov. Korýtko bude v prevádzke cez víkendy počas celých letných prázdnin.

XXIV. CYRILOMETODSKÉ HODY OBCE IVACHNOVÁ

Dátum: 6. júla 2024, 16:00

Miesto: Záhrada pri Kultúrnom dome v Ivachnovej

Obec Ivachnová vás pozýva na XXIV. ročník Cyrilometodských hodov. Čaká na vás pestrý program, súťaže pre všetky vekové kategórie, atrakcie pre deti a výborné občerstvenie. O 18:00 vystúpi hudobná skupina Los Bombarderos a večer bude tanečná zábava s DJ-om a bohatou tombolou.

FUTBALOVÝ TURNAJ O POHÁR STAROSTU OBCE (Partizánska Ľupča)

Dátum: 6. júla 2024, 11:00

Miesto: Futbalové ihrisko v Partizánskej Ľupči

Obec Partizánska Ľupča vás srdečne pozýva na futbalový turnaj o pohár starostu obce v kategóriách U9 a U13. Tešiť sa môžete na napínavé futbalové zápasy, kde sa predstavia tímy z Partizánskej Ľupče, Bešeňovej, Ružomberka, Liptovskej Ondrašovej a Liptovských Sliačov. 

Lúčanskí hudci (Kúpele Lúčky)

Dátum: 6. júla 2024, 16:00

Miesto: Hudobný altánok pred Kúpeľným hotelom Choč v Lúčkach

Kúpele Lúčky vás pozývajú na vystúpenie hudobno-speváckej skupiny Lúčanskí hudci. Príďte si zaspievať a zabaviť sa pri ľudovej hudbe. V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie uskutoční v Kaviarni Choč alebo v Kine Lúčky.

Oldies párty (Vodný park Bešeňová)

Dátum:6. júla 2024, 14:00

Miesto: Vodný park Bešeňová

Vodný park Bešeňová vás pozýva na Oldies párty plnú nostalgie a skvelej hudby. Počas celého popoludnia si užijete hity, ktoré vás prenesú späť do vašich obľúbených rokov. Každú prázdninovú sobotu ožije Bešeňová hudbou, zábavou a fantastickou atmosférou. 

Remeslo má zlaté dno: Medovnikárstvo, korálkovanie (Vlkolínec)

Dátum: 7. júla 2024, 10:00

Miesto: Humno pri Roľníckom dome vo Vlkolínci

Kultúrny dom A. Hlinku vás pozýva na podujatie Remeslo má zlaté dno, kde si môžete pozrieť ukážky tradičných slovenských ľudových remesiel. Tešiť sa môžete na ukážky medovnikárstva a workshop korálkovania.

Odpustová slávnosť (Vlkolínec)

Dátum: 7. júla 2024, 14:30

Miesto: Kostol Navštívenia Panny Márie vo Vlkolínci

Pozývame vás na slávnostnú svätú omšu k sviatku Navštívenia Panny Márie. Slávnosť sa začne o 14:30 pobožnosťou svätého ruženca a o 15:00 bude slávnostná svätá omša. Srdečne vás pozýva dôstojný pán farár Henryk Sitek. 

Výstup na Tri kopy a Baníkov 2176 m (Západné Tatry)

Dátum: 7. júla 2024

Miesto: Žiarska dolina Klub slovenských turistov Ružomberok organizuje výstup zo Žiarskej doliny do Smutného sedla, pokračovanie hrebeňom cez Tri kopy na Baníkov a zostup cez Príslop späť do Žiarskej doliny. Trasa je určená pre skúsených turistov, ktorí sa neboja náročného terénu.

Splav Váhu: Lisková – Kraľovany

Dátum: 7. júla 2024, 10:00

Miesto: Lisková

Klub slovenských turistov Darmošlap Partizánska Ľupča vás pozýva na splav Váhu z Liskovej do Kraľovian. Prezentácia sa začne o 9:30 v Liskovej a o 10:00 je spoločný štart. Pri prístavisku Rafting Ružomberok bude prichystané občerstvenie a splav zakončíme v Kraľovanoch. 

Leto s Korýtkom 2024 (Hlavná stanica – stanica Zápalkáreň)

Dátum: 7. júla 2024, 9:00

Miesto: Ružomberok Využite jedinečnú možnosť previezť sa na vláčiku Korýtko cez mesto Ružomberok z Hlavnej stanice do stanice Zápalkáreň. Táto jedinečná trať smeruje na začiatok CykloKorytničky – obľúbenej cyklotrasy popri riečke Revúca. Korýtko bude v prevádzke cez víkendy počas celých letných prázdnin.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia