Prekonať sám seba a byť bližšie k Bohu

Prekonať sám seba a byť bližšie k Bohu

Ján SvrčekAktuality19.3.2024

Extrémna Krížová cesta prvý raz zavíta aj do Ružomberku, a to v piatok (22. marca). Začne sa o 18:15 hod. svätou omšou vo farskom kostole sv. Ondreja.

"Vlani som sa zúčastnil tohto projektu v Námestove a potom ma oslovil Vincent Hoľpiť, ktorý Extrémnu krížovú cestu doniesol na Slovensko, či by som ju nezorganizoval aj v Ružomberku. Keďže dostal môj súhlas, nasledovali prípravy, vrátane školenia i zabezpečenia jednotlivých materiálov," uviedol pre náš portál Juraj Sazhalmi. "Priznám sa, rátal som s takou päťdesiatkou záujemcov, no už teraz máme prihlásených 75 ľudí, takže možno očakávať do sto účastníkov."

Pôjde o 30,1 km trasu, s prevýšením 1672 m. "Čaká nás klasických štrnásť zastavení, s modlitbami, rozjímaniami a zamysleniami," pripojil J. Sazhlami, ktorý žije v Ružomberku a pracuje v akciovej spoločnosti Mondi SCP. Na Slovensku sa už tento formát konal na dvadsiatich dvoch trasách.

"Zaujímavý projekt sa na Slovensku rozbieha a držím mu palce. S obdivom sledujem mužov i ženy, ktorí sa odhodlajú na takúto trasu a siahnu aj na dno svojich síl. Teším sa z toho, že súčasťou sa stal tiež Ružomberok, že i u nás ľudia si v noci môžu prejsť krížovú cestu," uviedol ružomberský rímsko-katolícky dekan Dušan Pardel.

Foto: facebook

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia