Príbeh o biblickej svätej rodine v kláštornej záhrade

Príbeh o biblickej svätej rodine v kláštornej záhrade

RedakciaAktuality29.12.2019

Podujatie Živý betlehem sa uskutočnilo v jezuitskej kláštornej záhrade. Okrem Panny Márie, Jozefa, malého Ježiška, pastierov, nechýbali ani, traja králi a zbor anjelov. Predstavenie sprevádzal spevokol. Zavinšovať prišli aj malí koledníci.
Príbeh začal v tom čase, keď vydal rímsky cisár Augustus príkaz vykonať súpis ľudí na celom svete, čím myslel svet ovládaný Rímom. Každý sa musel dať zapísať v meste, odkiaľ pochádzal jeho rod. Preto aj Jozef s tehotnou Máriou odišli dať sa zapísať do mesta Betlehema. V hostinci nenašli ubytovanie, pretože mesto bolo preplnené a tak boli nútení uchýliť sa do maštale. Tam aj Mária porodila svojho syna Ježiša. Autentickosť biblického príbehu bola dotvorená aj živými zvieratami. V maštali sa s Božím synom o priestor delili osol, kozičky, zajačiky..

Podujatie, v ktorom stvárnili narodenie malého Ježiška, prilákalo množstvo Ružomberčanov, ale aj veriacich zo susedných obcí. Príbeh o putovaní Panny Márie a Jozefa sprítomnili počas dňa tromi predstaveniami, aby ho videlo čo najviacej divákov. Najväčší záujem bol o popoludňajšie vystúpenie, ktoré si prezrelo okolo 80 ľudí, celkom tam zavítalo približne 150 veriacich. Podujatie Živý betlehem pripravila Spoločnosť Ježišova, ktorá by chcela ich organizovať každoročne. Potešilo ich, že na ich terajší ročník prišlo toľko veľa divákov. Okrem toho našli veľkú podporu u dobrovoľníkov. Spolu s nimi prichystali pre návštevníkov punč a vianočnú kapustnicu.
Na živý betlehem som prišla s dcérou a vnukom, ktorému sa páčili najmä kozičky a somárik," povedala pani Miroslava Ružomberka.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia