Príbeh o prežití v okolí Ružomberka

Príbeh o prežití v okolí Ružomberka

RedakciaAktuality17.11.2022

Od dnes (17. novembra) do nedele dolný Liptov bude hostiť účastníkov Spartan AGOGE . V našich podmienkach doslova unikátny projekt. Úplne iný formát ako napríklad známy Spartan race.

Ide o špecifický výcvik, s tajným plánom. Všetci prihlásení prídu už dnes. Nikde neuvádzame, že kde presne, ani aké úlohy budú plniť. Takže zavítajú úplne do neznámeho prostredia. Dnes o 18. hod. je brifíng a potom to už hocikedy vypukne. Večer si naši súťažiaci môžu ísť aj ľahnúť, no zrazu príde budíček a AGOGE odštartuje. Pôjde 60- hodinový zaberák, bez spánku a oddychu,“ uviedla riaditeľka podujatia Magdaléna Lehocká.

Každý je tu odkázaný len na seba a na svoj tím. Aktéri navzájom nepretekajú, ani nevyhodnocuje sa žiadne poradie. „Víťazom je každý, kto prežije,“ objasnila pointu M. Lehocká.

Spartan AGOGE má punc celosvetovej akcie. Koná sa len raz za rok a vždy v inej krajine. „Predtým bol napríklad Namíbii, v Mongolsku, a Abu Dhabi, na Islande, v Grécku, či na Veľkom čínskom múre,“ pokračovala šéfka slovenského „dostaveníčka“.

Pôjde o akýsi návrat ku slovenským koreňom. Účastníci, ktorých je okolo sedemdesiat, aj zo zahraničia, jeden dokonca z Brazílie, sa zoznámia so životom na Slovensku spred sto rokmi, pričom nebude chýbať ani Jánošíkovká tematika. Všetko sa bude diať v horách, v lesoch. Ide o fyzicky aj psychicky náročné dobrodružstvo,“ pripojila M. Lehocká.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia