Pribudne Havkopark i smetné koše pre psov

Pribudne Havkopark i smetné koše pre psov

RedakciaAktuality24.11.2020

Nové smetné nádoby pre psov, ktoré v uplynulých dňoch pribudli na viacerých miestach v Ružomberku je len časť agendy pracovnej skupiny pre účely riešenia problematiky psov.

Interaktívna mapa s plemenami i rozmiestnením nádob

Na základe mapy umiestnenia psov osádzajú 25 nových košov. Na všetkých sa nachádzajú aj stojany so sáčkami. Ako informoval poslanec Juraj Burgan, vzniká interaktívna mapa, na ktorej sa budú nachádzať informácie o tom, kde sa nachádzajú jednotlivé plemená psov a zároveň mapa znázorní aj rozmiestnenie košov. Zároveň vyčlenili finančné prostriedky na oplotenie „Havkoparku“.

Pilotný projekt

Pracovná skupina rozdelila 20-tisíc eur na nádoby, na ktorých sa nachádza aj schránka so sáčkami na psie exkrementy. Za túto čiastku nakúpili aj samotné sáčky. Tie môžu využívať obyvatelia mesta, ktorí uhradili daň za psa. Financie použijú aj na vybudovanie a úpravu areálu psích parkov.

„Bude to pilotný projekt. Ak sa osvedčí, tak rovnako ako Havkopark na Rovni bude vyčlenených niekoľko ďalších priestorov. Dohodli sme sa tiež, že sa pokúsime zaviesť výchovu a vzdelávanie ľudí ohľadom starostlivosti o psov vo verejných priestoroch. Preto sme sa rozhodli obnoviť priestory pre kynologický klub,“ uviedol poslanec Juraj Burgan.

Ako ďalej informoval, tieto priestory sa nachádzajú v areáli Katolíckej univerzity a malo by ísť o navrátenie areálu späť do majetku mesta.

Financie získané prostredníctvom výberu dane za psa v meste Ružomberok mesto použije výlučne na účely riešenia problematiky psov v meste. Rozhodla o tom samospráva pri tvorbe posledného rozpočtu mesta. Rozpočet Oddelenia technickej správy bol preto navýšený o 20-tisíc eur.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia