Prichádza nový príbeh Liptovského múzea

Prichádza nový príbeh Liptovského múzea

RedakciaAktuality6.6.2022

Liptovské múzeum z cyklu Príbeh nášho múzea pripravilo ďalšiu prednášku - Rohačka, osídlenie hradiska v dobe bronzovej.

Príbeh nášho múzea už beží tri roky. Keď sme začínali, múzeum nemalo veľa podujatí vo svojej ponuke. Vtedy skrsla myšlienka, našu ustanovizeň z vlastných fondov viac priblížiť návštevníkom. Začiatky boli skromnejšie, pri zrode projektu sme boli traja a postupne sa pridali aj ďalší zamestnanci. Potom sme prednáškami zavítali i do Liptovského Mikuláša a do Liptovského Hrádku, čiže stali sme sa dostupnejšími pre širšiu verejnosť,“ povedala pre náš portál kurátorka a archeologička Liptovského múzea Simona Sliacka.

Aktuálny príbeh bude prezentovaný zajtra (7. júna) v sídelnej budove Liptovského múzea v Ružomberku, v stredu (8. júna) v Múzeu Čierny orol v Liptovskom Mikuláši a vo štvrtok (9. júna) v Národopisnom múzeu v Liptovskom Hrádku. Vždy so začiatkom o 16. hod.

Každý náš príbeh vychádza z toho, čo sa v našom múzeu deje, alebo dialo. Tak ako oprašujeme staré veci, snažíme sa prinášať i nové. Tu bol základom posledný archeologický výskum, ktorý robilo múzeum. Ide o zhrnutie viacerých rokov, cez trochu netradičný pohľad do doby bronzovej, pretože väčšinou je Rohačka vnímaná ako charakteristická lokalita z mladšej doby železnej. My však budeme prezentovať výskum z doby bronzovej,“ dodala S. Sliacka.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia