Príčina pondelkovej tragickej nehody známa nie je

Príčina pondelkovej tragickej nehody známa nie je

RedakciaAktuality27.5.2020

V obci Likavka sa stala v pondelok popoludní tragická dopravná nehoda. Hasiči po príchode na miesto konštatovali, že vozidlo z doposiaľ nezistených príčin zišlo z mosta a po páde sa prevrátilo na strechu. Nehodu neprežil 34-ročný vodič auta, jeho 31-ročná spolujazdkyňa utrpela vážne zranenia. Zranená bola z Vojenskej nemocnice v Ružomberku prevezená do Martinskej nemocnice na Oddelenie hrudnej chirurgie.

Spolujazdkyňa je s vážnymi poraneniami v oblasti hrudníku hospitalizovaná na Klinike anesteziológie a intenzívnej medicíny. Toho času je v stabilizovanom stave," konštatovala hovorkyňa Univerzitnej nemocnice v Martine, Katarína Kapustová.

V decembri auto s dvomi deťmi skončilo na streche

Na tomto úseku nešlo o prvú nehodu. Minulý rok v decembri spadla z mosta vodička, ktorá v aute viezla dve deti. Na začiatku roka spadol na úseku do Váhu aj vodič dodávky.

Podľa hovorkyňe Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Jany Balogovej, polícia v Ružomberku od septembra minulého roka eviduje v úseku tri dopravné nehody. V jednom prípade bolo príčinou dopravnej nehody prekročenie najvyššej povolenej rýchlosti zo strany vodiča, v druhom prípade išlo o nepozornosť vedeniu vozidla a sledovaniu situácie v cestnej premávke a v treťom prípade bolo primárnou príčinou dopravnej nehody nedanie prednosti v jazde.

Začiatkom roka na predmetnom úseku skončila dodávka vo Váhu

Pri poslednej dopravnej nehode vyhasol ľudský život. Táto dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania, preto vyjadriť sa k príčine v tejto chvíli nie je možné,“ uviedla pre náš portál Balogová.

Doplnila, že Okresný dopravný inšpektorát v Ružomberku inicioval stretnutie so správcom uvedenej cesty za účelom zvýšenia bezpečnosti cestnej premávky v tomto úseku najmä z hľadiska dopravno-technického riešenia komunikácie.

Na stanovisko sme sa opýtali aj správcu uvedenej komunikácie - Slovenskú správu ciest. Tá v najbližšom období bezodkladne preverí laboratórne drsnosť vozovky a zabezpečí dodávateľa na osadenie chýbajúceho zábradlia.

Ak skúšky drsnosti nebudú podľa normových požiadaviek pristúpime k oprave vozovky - buď frézovaním, alebo mikrokobercom," uviedla pre Žijem v Ružomberku hovorkyňa Slovenskej správy ciest, Lucia Karelová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia