Primátor a starosta sa spojili: most v Likavke žiadajú prešetriť

Primátor a starosta sa spojili: most v Likavke žiadajú prešetriť

RedakciaAktuality1.6.2020

Uplynulý týždeň sa na moste spájajúcom Likavku s Ružomberkom stali dve dopravné nehody. Pri prvej, o ktorej sme vás informovali TU, zahynul mladý človek z okresu Ružomberok. V nedeľu sa tu stala ďalšia dopravná nehoda. Vodič sa z mosta tentokrát nezrútil.

V nedeľu sa na moste stala ďalšia nehoda

Úsek vynára množstvo otáznikov

V liste, ktorý dnes podpísali primátor mesta Ružomberok Igor Čombor a starosta Likavky Marián Javorka žiadajú o prešetrenie posledných nehôd na moste medzi Likavkou a Ružomberkom. Zároveň generálnu riaditeľku spoločnosti žiadajú o okamžité prijatie takých opatrení, ktoré zvýšia bezpečnosť v tomto úseku.

Nedávne vážne, žiaľ už aj tragické nehody vynárajú podľa nich množstvo otázok, na ktoré očakávajú odpovede zo Slovenskej správy ciest.

Všetky nehody majú niečo spoločné

Ako ďalej opisujú, všetky nehody, ktoré sa na tomto úseku stali za posledné obdobie, majú podobný opis, ide o náhlu stratu kontroly nad vozidlom vo frekventovanej križovatke.

„Tento most vedie medzinárodne dôležitú cestu I/59 ponad rieku Váh a taktiež ponad železničný koridor RFC 9, ktorý zabezpečuje tranzitné, aj osobné železničné spojenie medzi východom a západom SR. Incidenty na tomto moste sú veľmi nebezpečné a môžu ohroziť plynulosť nielen cestnej, ale aj železničnej dopravy,“ vysvetľujú.

Na sklonku decembra sa v úseku stala vážna dopravná nehoda. Vodič sa zrútil z mosta a dopadol priamo na strechu auta do krovia. Jeden dospelý a dve deti neštastný pád prežili. V januári sa z mosta zrútila poľská dodávka, ktorá spadla priamo do Váhu. Nehoda v tomto prípade skončila bez následkov. Uplynulý týždeň sa tu stali dve nehody, z ktorých jedna skončila tragicky.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia