Primátor Igor Čombor zabojuje o hlasy voličov po druhý raz

Primátor Igor Čombor zabojuje o hlasy voličov po druhý raz

RedakciaAktuality4.9.2018

Súčasný primátor Ružomberka Igor Čombor predstavil novinárom svoj volebný program a objasnil dôvody pre ktoré sa rozhodol opätovne kandidovať. Niekoľkokrát pritom zopakoval, že kandiduje najmä preto, lebo nechce odísť od započatej práce. „Mnohé veci, ktoré som začal robiť žiaľ nebolo možné dokončiť za štyri roky. Verím však, že v ďalšom funkčnom období sa mi podarí dokončiť aj tie veci, ktoré si vyžadujú väčší časový priestor. Najmä teraz keď si uvedomujem a dokážem identifikovať chyby ktorých som sa dopustil ja, ale aj iní“, uviedol Čombor. Ďalší dôvod svojej kandidatúry podporil tvrdením, že je dôležité zachovať kontinuitu jeho práce. Aj keď pred štyrmi rokmi nemal skúsenosti z komunálneho prostredia, tentokrát vraj dokáže nahromadené poznatky z fungovania samosprávy využiť na dokončenie rozrobených vecí.

Jedným z cieľov je spájať staršiu a mladšiu generáciu

Bývalý riaditeľ Vojenskej nemocnice a súčasný primátor vyjadril veľkú spokojnosť aj so svojím dobrým zdravotným stavom. Podľa jeho slov dokáže aj vďaka tomu byť pre mesto veľmi osožný a zastávať post primátora ešte lepšie ako doteraz. Pripomenul tiež, že k napredovaniu mesta tým správnym smerom pomôže spájanie generácií. „Tí, ktorí tvrdia, že zmena je život a zámenu chcú za každú cenu, nemajú pravdu. V Ružomberku nemáme také ľudské zdroje ani také možnosti či takých schopných ľudí. Ľudí treba spájať a využiť ako potenciál staršej, tak aj potenciál mladšej generácie,“ dodal.

Čombora podporí aj bývalý konkurent

Svoju podporu a dôveru prišli súčasnému primátorovi na dnešnú tlačovú konferenciu vyjadriť aj viacerí známi Ružomberčania z rôznych sfér. Ladislav Šaffo z Ústrednej vojenskej nemocnice aj významní športoví reprezentanti mesta Ružomberok a v súčasnosti tréneri a vychovávatelia novej generácie basketbalistiek a futbalistov, Iveta Bieliková a Marek Sapara.

Jedným zo zúčastnených bol aj Michal Lazar, ktorý sa v predchádzajúcich komunálnych voľbách tiež uchádzal o post primátora. Podľa neho je hlavným dôvodom pre ktorý podporuje kandidatúru Igora Čombora fakt, že ľudia, ktorí stáli na opačných stranách sa spolu dokážu rozprávať v prospech mesta. „Nebol som nikým vydieraný ani nikým kúpený ako to niekto tvrdí. Je to len a len moje osobné rozhodnutie pretože chcem pomôcť mestu v oblasti ktorej rozumiem, ale aj v oblastiach, ktoré možno v budúcnosti ak získam mandát, budem môcť riešiť. Som tu preto aby som tú podporu deklaroval verejne. Boli sme na opačných stranách, ale teraz sme tu spolu lebo sme si to vedeli vysvetliť a vyargumentovať“, uviedol Lazar.

Čombor potvrdil, že v prípade keď Michal Lazár uspeje vo voľbách, kde kandiduje na poslanca a bude to jeho ambíciou, ponúkne mu miesto viceprimátora. Čombor by chcel pre mesto využiť nie len jeho znalosti v oblasti školstva, ale taktiež jeho manažérske schopnosti.

Igor Čombor podľa jeho vlastných slov ide do najbližších komunálnych volieb ako absolútne nezávislý kandidát. Ak sa však nejaké politické subjekty stotožnia s jeho programom a budú ho chcieť podporiť, nebude im v tom brániť. Medzi hlavné body svojho volebného programu patrí okrem iného aj cieľ dokončenia diaľnice D1 a R1, nepripustiť likvidáciu ÚVN, podporiť vznik Technickej fakulty Katolíckej univerzity, uviesť do prevádzky Protónové centrum, vybudovať futbalovú a basketbalovú akadémiu ako aj odkúpiť kaštieľ sv. Žofie a vybudovať Mestskú galériu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia