Prinášame podmienky vstupu do vojenskej nemocnice

Prinášame podmienky vstupu do vojenskej nemocnice

RedakciaAktuality23.9.2021

Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok z dôvodu zhoršenej epidemiologickej situácie v regióne prechádza od pondelka 27. septembra do režimu OTP (očkovaní, testovaní, prekonaní).

„Ďakujeme všetkým za rešpektovanie nastavených pravidiel, ktoré pomáhajú chrániť Vašich blízkych a rovnako aj našich zdravotníkov a pacientov. Ospravedlňujeme sa za prípadné komplikácie. Veríme, že spoločne zvládneme aj ďalšiu vlnu pandémie rovnako, ako doposiaľ,“ informuje hovorkyňa Petra Dišková.

VSTUP DO NEMOCNICE

Pred vstupom do areálu sa bude musieť pacient preukázať dokladom o očkovaní, testovaní alebo prekonaní ochorenia COVID -19 BEZ VYZVANIA. Odporúčame pacientom, aby do nemocnice prišli radšej v predstihu a prosíme všetkých o trpezlivosť. Kontrolu na bráne sa budeme snažiť vykonať tak rýchlo, ako to bude možné.

- Zaočkovaný pacient predloží takzvaný COVID - pas alebo doklad o očkovaní.

- Pacient, ktorý prekonal ochorenie COVID-19 v ostatných 180 dňoch, predloží doklad o prekonaní ochorenia.

- Pacient, ktorý nie je zaočkovaný a neprekonal ochorenie COVID-19 v ostatných 180 dňoch sa preukáže antigénovým testom nie starším ako 48 hodín, alebo PCR testom nie starším ako 72 hodín.

V prípade, že sa pacient pri vstupe do nemocnice nebude vedieť preukázať príslušným dokladom, bude nasmerovaný na MOBILNÉ ODBEROVÉ MIESTO, ÚVN SNP Ružomberok –FN na Považskej ulici 12 (budova Vakcinačného centra ) - kde mu bude vykonaný antigénový test za poplatok 5 eur.

VÝNIMKY Z OTP REŽIMU

Deti do 12 rokov - majú výnimku z OTP režimu - to znamená, že pri vstupe do areálu nemocnice sa nemusia preukazovať žiadnym dokladom. POZOR! - pre sprevádzajúcu osobu platí režim OTP!

Akútne stavy – Urgentný príjem, APS, akútny pôrod - pacienti a sprevádzajúce osoby (pôrod), hospitalizácia dieťaťa (sprevádzajúca osoba) - takýmto pacientom a sprevádzajúcim osobám bude vykonaný antigénový test na príslušnom pracovisku.

HOSPITALIZÁCIE

V prípade hospitalizácie - vrátane jednodňovej zdravotnej starostlivosti

naďalej platí, že ako u kompletne zaočkovaných pacientov, tak aj u nezaočkovaných pacientov vyžaduje nemocnica PCR test, ktorý nie je starší ako 72 hodín.

O vyšetrenie PCR testu môže pacient požiadať cez stránku korona.gov.sk.

V prípade hospitalizácie dieťaťa do 3 rokov, sa dieťa testuje iba vtedy, ak má klinické príznaky ochorenia COVID-19, alebo existuje pravdepodobnosť nákazy ochorením COVID-19.

SPREVÁDZAJÚCE OSOBY PACIENTA PRI HOSPITALIZÁCII

Sprevádzajúcej osobe pri akútnom pôrode (otec, dula,… ) bude vykonaný Ag test pri príjme rodičky na pôrod (zabezpečí Gynekologicko - pôrodnícka klinika).

Sprevádzajúcej osobe pri akútnej hospitalizácií dieťaťa (rodič,...) bude vykonaný Ag test pri príjme (zabezpečí Detská klinika).

Ostatné sprevádzajúce osoby pacienta pri hospitalizácii sa musia preukázať PCR testom nie starším ako 72 hodín.

NÁVŠTEVY v NEMOCNICI

Vedenie nemocnice si plne uvedomuje, že každý pacient má právo na podporu svojej rodiny a priateľov počas poskytovania zdravotnej starostlivosti. Zákaz návštev v ÚVN síce naďalej trvá, avšak platí viac výnimiek, ktoré umožnia navštíviť príbuzných hospitalizovaných v nemocnici.

Bližšie informácie nájdete na : Pravidlá pre návštevy pacientov v nemocnici, ÚVN.sk

ANTIGÉNOVÉ TESTY – SAMOPLATCOVIA

Antigénové testovanie pre samoplatcov vykonávame v MOM

ADRESA - Považská ulica 2 ( budova Vakcinačného centra)

Pondelok - Nedeľa v čase: 7:00 – 12:30 hod. - pričom v pracovných dňoch od pondelka do piatku v čase od 7:00 – 8:00 - testovanie pre potreby nemocnice - test v čase od 7:00-8:00 dostanú pacienti v písomnej forme ihneď po vykonaní testu.

Počas sviatkov sa Antigénové testovanie pre samoplatcov vykonáva podľa spresnenia na webovej stránke www.uvn.sk .

Záujemcovia o antigénové testy sa musia vopred objednať maximálne do 22.00 hod. deň pred potrebným Ag testom na mailovej adrese: agsamoplatca@uvn.sk

Objednávacie e-maily doručené po 22.00 hod. s objednaním sa na Ag test v nasledujúci deň - nie je možné vybaviť z kapacitných dôvodov.

Prosíme pacientov, aby sa na antigénové testy objednávali s predstihom vzhľadom na maximálnu dennú kapacitu.

Do objednávajúceho mailu je potrebné uviesť: meno, priezvisko, dátum narodenia, rodné číslo, zdravotná poisťovňa, adresa, telefonický kontakt, mailová adresa, prípadný záujem o vydanie výsledku Ag testu v cudzom jazyku. Napíšte aj dátum, kedy (dátum, čas) test potrebujete mať.

Následne bude záujemcovi zaslaná e-mailom odpoveď, kde mu bude pridelený termín a čas vykonania odberu. Uvedená automatická mailová odpoveď môže byť vyhodnotená ako SPAM !

Výsledok Ag testu na COVID-19 bude zaslaný elektronicky na e-mailovú adresu uvedenú pri objednávaní v deň odberu do 14.00 hod.

Uvedená automatická mailová odpoveď môže byť vyhodnotená ako SPAM !

Výška manipulačného poplatku za vykonanie Antigénového testu je 5 eur pre občanov SR, 15 eur pre cudzích štátnych príslušníkov. Je nutné platiť pripravenou presnou hotovosťou (platba kartou nie je možná).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia