Projekt Kam s deťmi ponúka širokú paletu výletov v okrese

Projekt Kam s deťmi ponúka širokú paletu výletov v okrese

RedakciaAktuality11.8.2020

Dovolenky sa toto leto zúžili najmä na zážitky na Slovensku a preto všetky nové inšpirácie a podnety na to kam vyraziť s deťmi prichádzajú vhod. Liptáci pripravili online projekt Liptov s deťmi, ktorým uľahčili rodičom výber výletov s ich ratolesťami. Dostupný je jednoducho cez webstránku regiónu visitliptov.sk alebo aplikáciu Liptov. Počas leta ho neustále dopĺňajú.

Projekt Kam s deťmi vznikol v online prostredí a je vždy aktuálny. Tvorí ho šesť oblastí záujmu - výlety do prírody, náučné výlety, miesta oddychu či vodné a zábavné parky. Dopĺňajú ich originálne fajnoty a niečo pre staršie deti. Do konca augusta zostávajú ešte viac ako tri týždne a preto sa oplatí prísť. Bodku za prázdninami u nás dá podujatie ZA7HORAMi, kde rozprávky prepoja celý Liptov a uvidíme sa aj v Hrabovskej doline “ navnadila riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

V ružomberskom okrese zaradila organizácia do svojho zoznamu inšpirácií na výlet aj tieto. Kompletný zoznam si môžete pozrieť na vyššie uvedenej stránke. Je z čoho vyberať.

Rodinné dobrodružstvo na Váhu

Ponúka neobyčajný pohľad na okolitý svet z bezpečného raftového člna v sprievode skúseného inštruktora. Cena zahŕňa: 120 min. splav Váhu pre max. 6 osôb, služby inštruktora, kompletnú výbavu a odvoz posádky po skončení splavu.

Malinô Brdo

Je vyhľadávaným miestom oddychu a počas letnej sezóny môžete využiť 8-miestnu kabínkovú lanovku, ktorou sa vyveziete priamo do strediska Malinô Brdo. Okolie strediska ponúka výbornémožnosti pre turistiku a cykloturistiku.

Pre milovníkov adrenalínu sú k dispozícii trasy pre horské terénne kolobežky a káry, vyznávači zjazdového bicyklovania si určite prídu na svoje v top Bike Parku na Slovensku.

Hrabovská dolina

Hrabovská dolina je oddávna známym miestom rekreácie pre obyvateľov Ružomberka a okolia. Návštevníci doliny prichádzajú za účelom oddychu, športu, zábavy a adrenalínu. Výlet v prírode si môžete spestriť rôznymi atrakciami. Údolná stanica kabínovej lanovky je vstupnou bránou do lyžiarskeho a teraz už aj bikového strediska Malinô Brdo.

Lúčanský vodopád

Veľkosťou a mohutnosťou Slovensko a jeho vodopády obzvlášť nevynikajú. Môžeme sa však pochváliť početnosťou, nakoľko evidovaný počet vodopádov u nás presahuje dve stovky. Vzhľadom k rozlohe Slovenska je to určite unikát. Kúpeľnú obec Lúčky okrem prívlastku „kúpeľná“ robí jedinečnou – aj Národná prírodná pamiatka Lúčanský vodopád.

Obrovo

Rozsiahly areál Obrovo plný nevšedných atrakcií je lákadlom pre veľa rodín s deťmi. Obor Čutko ponúka deťom množstvo zábavy, trampolíny, prekážkový lanový park, detský paintbal. V areáli je v prevádzke aj obrova posteľ, obrovský šach, lukostreľba, tvorivé dielne či pódium pre rôzne animačné aktivity. Odporúčame sledovať facebookový profil, na ktorom sa dozviete aktuálne informácie o dianí Obra Čutka.

Liptovský hrad

Leží vo výške 999 m v Chočských vrchoch na severe Slovenska. V minulosti patril viacerým majiteľom, ktorí ho najprv nadobudli od kráľa a ďalší zase zdedili. V súčasnosti je verejne prístupný a napriek trošku náročnejšiemu stúpaniu ho vyhľadávajú i rodiny s deťmi.Jeho poloha na Sestrči v Chočských vrchoch umožňovala strážiť obchodnú cestu z juhu, cez Liptov pokračujúcu na Oravu až do Poľska.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia