Projekt Učenie pre život aj v Ružomberku

Projekt Učenie pre život aj v Ružomberku

Ján SvrčekAktuality9.7.2024

Únia materských centier v rámci programu Učenie pre život organizuje tento týždeň tábory pre deti a rodiny zo sociálne znevýhodnenného prostredia, a to na sedemnástich miestach na Slovensku. Jedným je aj Ružomberok, kde tento denný kemp zastrešuje Materské centrum Nevedko.

„Naše rodiny sme rozdelili do dvoch skupín,“ rozhovorila sa šéfka ružomberského Nevedka Andrea Dubošová. „Dnešný deň bol v záhrade. Na začiatku sme vytvorili kruh, kde sa všetci účastníci predstavili. Potom nasledovali spoločné cvičenia a po nich prišla na rad canisterapia, metóda, pri ktorej sa využívajú domáce psy. Túto časť mala na starosti špecialistka v tejto oblasti Veronika Kubáňová, s ktorou už dlhšie spolupracujeme. Detičky mali úlohy a po ich splnení psík dostával odmenu. Súčasťou dnešného programu boli i dielne, účastníci tábora si sprobovali pranie na ´rumpli´, tiež žmýkanie, vešanie prádla a podobne. Ďalej sa prešlo na zmyslový chodník. Nechýbalo ani samoobslužné občerstvenie, či čapovacia nádoba. Tesne pred záverom sa natiahol obrovský kus papiera a ´decká´ mali v rukách rozprašovače a krepový papier v rámci tejto tvorivej aktivity. Nuž, a skončili sme navarením hráškovej polievky, ktorá sa podávala spolu s palacinkami s džemom.“

Cieľom týchto táborov, ktoré sa konajú štvrtýkrát, je sprostredkovať pre deti a rodiny zaradené v programe Učenie pre život také aktivity, ktoré poskytnú priestor pre prirodzenú integráciu, komunikáciu, vzdelávanie, zábavu a interakciu.

"V ďalších dňoch máme v pláne hlavne výlety," dodala A. Dobošová.

Foto: Jana Štreitová

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia