Protest kamionistov v Ružomberku pokračuje

Protest kamionistov v Ružomberku pokračuje

RedakciaAktuality10.1.2020

Štrajk v Ružomberku momentálne pokračuje. Rokovanie na ministerstve financií s vedením rezortu ministrom Ladislavom Kamenickým a štátnou tajomníčkou Danou Meager, spoločnosťou ČESMAD nedopadlo podľa predstáv Únie autodopravcov Slovenska. Minister financií považuje ich požiadavku na zníženie dane z motorových vozidiel o polovicu za nereálnu. Očakávaný výpadok príjmov z tohto dôvodu vo výške 35 mil. až 40 mil. eur podľa šéfa rezortu financií vzhľadom na schválený rozpočet momentálne nevedia akceptovať.

Podobná dopravná situácia ako včera nastala aj dnes doobeda v Ružomberku. Mestská samospráva už od stredy vyzýva vodičov, aby sa vyhli strategickej križovatke ciest I/18 a I/59 pri spoločnosti Mondi SCP.

Protest veľmi znepríjemňuje život našim spoluobčanom. Situácia je o to horšia, že na cestách úraduje poľadovica. Takýto počet áut sme v Liskovej už dlho nezaznamenali. Občania doslova nemôžu prejsť cez priechody. Našťastie na stav v obci od rána dohliada polícia, “povedal pre náš portá starosta obce Lisková, Jozef Murina.

Protest začal dnes krátko po ôsmej hodine, na situáciu dohliada polícia

Podľa polície budú okrem Ružomberka kamióny blokovať cesty a hraničné priechody v Trstenej, Žiline, Košiciach, Šahách, Medveďove, Komárne, Považskej Bystrici a v Slovenských Ďarmotách.

Autobusové spojenia, ktorých sa štrajk včera dotkol boli odklonené na smer Banská Bystrica a následne prechádzali cez Štiavničku. Dnes budeme podľa situácie pokračovať v rovnakom režime a samozrejme cestujúci by mali byť na to pripravení,“ povedal pre náš portál Andrej Bednár, vedúci prevádzkovej oblasti Ružomberok ARRIVA Liorbus a.s.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia