Prvý krok k novej tradícii sviatku žien v Ružomberku

Prvý krok k novej tradícii sviatku žien v Ružomberku

Ján SvrčekAktuality7.3.2024

Kým v minulosti jednotlivé organizácie si samostatne pripomínali Medzinárodný deň žien, teraz dámy seniorského veku sa stretli na spoločnom podujatí. Včera (6. marca), z iniciatívy primátora Ružomberka Ľubomíra Kubáňa, medzinárodne uznávaný sviatok, ako prejav úcty k ženám, rezonoval vo Veľkej dvorane Kultúrneho domu A. Hlinku v Ružomberku. Bol zorganizovaný v spolupráci s Miestnou organizáciou Jednoty dôchodcov, Združením senior Ružomberok - denné centrum pre dôchodcov, Zväzom vojakov SR - Klubom posádky Ružomberok a Slovenským zväzom protifašistických bojovníkov Ružomberok.

"Ženy si treba vážiť. Sú neoddeliteľnou súčasťou nášho spoločenského života a základom rodín, ich piliermi," zdôraznil Ľ. Kubáň. "Aj takto chceme ľudí spájať. Začať v meste novú tradíciu osláv MDŽ. O rok budeme v rovnakom formáte pokračovať, možno ešte ho aj vylepšíme."

Do slávnostného rúcha akciu vhodne "zabali" tanečná skupina Elišky, Folklórny súbor Liptov a Detský folklórny súbor Liptáčik. Sprievodkyňou vydareného a milého popoludnia bola Alexandra Staňová.

Tristo dám, tristo kvetiniek, a spolu šesťsto bozkov od prvého muža mesta, ktorí ružomberským dôchodkyniam zaželal hlavne zdravie. Také bolo finále MDŽ vo Veľkej dvorane.

Foto: Vladimír Miškovčík

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia