Pútavé dostaveníčko ružomberskí poľovníci hotujú v Lúčkach

Pútavé "dostaveníčko" ružomberskí poľovníci hotujú v Lúčkach

RedakciaAktuality7.6.2023

Obvodná poľovnícka komora a Slovenský poľovnícky zväz, okresná organizácia Ružomberok, v spolupráci s Kúpeľmi Lúčky na nedeľu (11. júna) pripravili jubilejný, desiaty Poľovnícky deň.

Ide už o tradičnú kultúrno-spoločenskú akciu, ktorá je zameraná na ochranu prírody, propagáciu poľovníctva a prezentáciu jeho celospoločenského významu, s viacerými sprievodnými akciami,“ rozhovoril sa pre náš portál vedúci Obvodnej poľovníckej komory v Ružomberku Martin Mrva. „Program podujatia, od jeho zrodu, postupne prešiel určitými zmenami. Našou ambíciou je zaujať jednak poľovnícku, no zároveň i laickú verejnosť. Navyše Kúpele Lúčky sú známe zdravotnícke zariadenie, s veľkým počtom klientov, takže aj tým treba niečo zmysluplné a atraktívne pripraviť. Naša ponuka je adresovaná pre všetky vekové kategórie, no najväčší dôraz kladieme na deti, to je generácia, s ktorou zvlášť treba pracovať. Preto sú nachystané spoločensko - výchovné formáty pre tých najmladších, s cieľom vzbudiť u nich záujem o prírodu.“

Poľovnícky event v areáli Kúpeľov Lúčky v nedeľu odštartuje o 15. hod. „Pri tejto príležitosti bude postavená veľká tribúna s veľkoplošnou obrazovkou. Tu sa uskutoční aj svätá omša, ktorá sa začne príchodom Diany, čiže bohyne lovu, na koni,“ doplnil M. Mrva.

Z pestrej mozaiky spomeňme niektoré „sklíčka“ – pasovanie za lovca srnčej zveri, ukážku vábenia zveri, ukážku sokoliarstva, prehliadku plemien poľovných psov, lesnú pedagogiku pre deti, lukostreľbu, či súťaž vo varení poľovníckeho guláša.

Ešte dodajme, že vstup na poľovnícku vábničku je zdarma.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia