Radnica odporúča používať v autobusoch respirátor

Radnica odporúča používať v autobusoch respirátor

RedakciaAktuality7.2.2021

„Od pondelka 8. februára bude mestská autobusová doprava premávať aj naďalej v prázdninovom režime. Po skončení lockdownu a plnej školskej prevádzke bude spustený režim pracovný deň počas školského vyučovania,“ oznámila radnica na webowej stránke mesta.

Na linke č. 3 červená bude obsluhovaný ranný školský spoj zo zastávky ŽST Hrboltová o 7:04 hod a poobede naspäť zo škôl s príchodom na ŽST Hrboltová o 13:56 hod.

Na linke č. 6 zelená bude obsluhovaný ranný školský spoj zo zastávky Hrboltová o 7:06 hod, ktorý od zastávky Námestie A. Hlinku bude pokračovať na ZŠ Zarevúca s príchodom o 7:29 hod. Poobede bude školský spoj odchádzať zo zastávky ZŠ Zarevúca o 13:29 hod, na zastávke Námestie A. Hlinku bude o 13:33 hod, kde sa vráti na svoju štandardnú trasu a bude pokračovať do Hrboltovej.

„Chceme vás poprosiť o používanie respirátorov FFP2 pri ceste MAD,“ odkazuje cestujúcim vedenie Ružomberka.

Radnica na webe zároveň spresnila podmienky mať pri sebe certifikát s negatívnym výsledkom antigénneho testovania. Vzhľadom na nové pravidlá prijaté uznesením vlády v okrese Ružomberok je potrebné preukazovať sa negatívnym testom až od pondelka 15. februára. Test nesmie byť starší ako 14 dní.

Pre zamestnancov škôl, rodičov žiakov a detí v materských školách a ZUŠ, platia pôvodné pravidlá, teda v pondelok 8. februára sa aspoň jeden rodič preukáže negatívnym testom pri nástupe jeho dieťaťa do školy.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia