Radnica opraví viaceré mestské komunikácie

Radnica opraví viaceré mestské komunikácie

RedakciaAktuality19.11.2020
Od 13. novembra rekonštrukciu ulice Kalvárska-Cintorínska

Ešte v októbri sme vás informovali o tom, že vláda sa rozhodla výpadok z príjmov samosprávam kompenzovať. Pomoc pre Ružomberok predstavuje takmer 730 tisíc eur a peňažné prostriedky môže samospráva použiť do konca tohto roka. O tejto forme pomoci sme písali TU.

Oprava komunikácií bude stáť 380-tisíc eur

Do rozpočtu mesto preto doplnilo opravu troch komunikácií. „Ide o ulice Kalvárska – Cintorínska, Plavisko a D. Makovického v celkovej sume 380 tisíc eur,“ povedala ešte počas októbrového mimoriadneho mestského zastupiteľstva vedúca finančného oddelenia Janka Mokošová.

„Peniaze z vlády majú slúžiť na kompenzáciu dopadov koronavírusu. O tieto finančné prostriedky mesto požiadalo a teraz ich využíva na rekonštrukciu komunikácií. Ide o najfrekventovanejšie úseky, ktoré bolo potrebné riešiť,“ uviedol hovorca primátora, Viktor Mydlo.

Tri úseky ciest, dvaja dodávatelia

Po vyfrézovaní asfaltového povrchu položia nový koberec na všetkých plánovaných cestných komunikáciách.

„V rámci opráv sa budú dávať do nivelity kanalizačné poklopy, vodovodné a plynové poklopy, bude prevedená pokládka nového živičného krytu v celom profile. Ulica Kalvárska sa začala rekonštruovať v piatok 13. novembra, ulica Plavisko sa začne 20. novembra. Cesty momentálne uzavreté nie sú, ale treba počítať s lokálnymi obmedzeniami,“ doplnil Mydlo.

Za takmer 111-tisíc eur zrekonštruuje firma Metrostav Žilina ulicu Makovického. Opravu miestnej komunikácie na ulici Plavisko zrealizuje spoločnosť Doprastav za viac ako 107-tisíc eur. Takmer 45-tisíc eur zaplatí samospráva za opravu ulice Kalvárska – Cintorínska rovnako firme Doprastav. Podľa zmluvných podmienok by mali byť všetky komunikácie zrealizované do jedného mesiaca.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia