Radnica schválila pomoc Prešovu

Radnica schválila pomoc Prešovu

RedakciaAktuality12.12.2019

Zvolení zástupcovia mesta týmto spôsobom reagovali na tragické udalosti, ktoré v uplynulých dňoch otriasli celým Slovenskom. Pri piatkovom výbuchu plynu v 12-podlažnej prešovskej bytovke vtedy prišli jej obyvatelia o strechu nad hlavou. Nešťastie si vyžiadalo 7 ľudských životov, pričom jedna osoba je stále nezvestná.

Návrh jednomyseľne schválili

„Na udalosti, ktoré sa stali v Prešove myslíme všetci. Ako mesto by sme sa chceli podieľať na uľahčení veľmi ťažkej situácie pozostalých a ľudí, ktorí utrpeli v bytovke škodu na zdraví, alebo na majetku,“ povedal počas stredajšieho zastupiteľstva prvý zástupca primátora, Michal Lazár. Zároveň vyzval občanov, poslancov i zamestnancov mesta, aby prispeli na transparentný účet mesta Prešov, ktorý bude zverejnený aj na webe mesta Ružomberok.

V niektorých mestách rušili ohňostroje

Vzápätí sa na sociálnej sieti, okrem iného vzniesla aj vlna nevôle, či by nebolo, po vzore iných miest vhodnejšie použiť na to peniaze určené na silvestrovský ohňostroj. „Nápad zrušiť silvestrovské oslavy vrátane silvestrovského ohňostroja je veľmi pekným gestom viacerých slovenských miest. Mrzí nás, že sa k nám správa o takomto konaní nedostala skôr. Pravdepodobne by sme sa zachovali podobne,“ uviedol hovorca primátora mesta, Viktor Mydlo. Ako ďalej podotkol, na druhej strane mesto chápe silvestrovský ohňostroj ako veľkú záťaž pre ekológiu, preto je v tejto chvíli ešte otázne, či samotný príchod Nového roka oslávi týmto spôsobom.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia