Radnica vysvetľuje postup nákupu cestovných lístkov

Radnica vysvetľuje postup nákupu cestovných lístkov

RedakciaAktuality2.5.2021

Prevádzkovateľ mestskej autobusovej dopravy Blaguss Slovakia spoločne so samosprávou zaviedli ďalšiu zmenu na zjednodušenie cestovania. Cestujúci, ktorí majú dopravnú kartu ako elektronickú peňaženku s kreditom, môžu nastupovať všetkými dverami autobusu. Lístok si kúpia na samoobslužnom zariadení pri predných či zadných dverách, alebo u vodiča.

Nákup krátkodobého cestovného na samoobslužnom zariadení prostredníctvom platobnej karty je jednoduchý, zaberie pár sekúnd, zavedú ho od stredy 5. mája. Lístok za hotovosť sa dá kúpiť iba u vodiča, vtedy je potrebné nastupovať cez predné dvere autobusu.

„Vo vozidlách sme spustili hlasový informačný systém, tabuľový informačný systém bude spustený do polovice mája. Pripravujeme programovú úpravu pre tých cestujúcich, ktorí si zakúpili dlhodobé cestovné od začiatku mesiaca február, marec, apríl. Tieto dni vám budú kompenzované pridaním dní naviac v aktuálne platnom, alebo nasledujúcom dlhodobom cestovnom,“ informuje vedenie mesta.

Radnica upozorňuje cestujúcich, ktorí si chcú uplatniť zľavu z dlhodobého cestovného schválenú na mestskom zastupiteľstve, aby si skontrolovali nastavenie svojho profilu podľa nových tarifných podmienok na svojich dopravných kartách.

Ak spadáte do novej kategórie cestujúcich - SENIOR 65+, 70+, 75+ a MONDI, je potrebné túto zmenu vykonať v dopravnej kancelárii. V dopravnej kancelárii zmenia naprogramovanie dopravnej karty tak, aby zvolený profil zodpovedal vášmu nároku a tým bola priznaná aj vyššia zľava z dlhodobého cestovného. Mestská autobusová doprava aj naďalej premáva počas pracovného dňa v prázdninovom režime, ktorý je upravený pre potreby školskej dochádzky.

Otváracie hodiny dopravnej kancelárie na Železničnej stanici sú od pondelka do piatka, od 07:00 h do 17:00 h s obednou prestávkou od 12:00 h do 12:30 h. Cez víkend a v sviatky je zatvorená.

Link na návod na obsluhu samoobslužných zariadení na nákup cestovných lístkov TU: https://www.mhdrk.sk/Home/StaticFile/Navod_samoobsluzne_zariadenia_PCL.pdf?fbclid=IwAR1avV1MRh-dqoB8My842QGmTtHyLK_AfWEUt4xh-cZWg7LeWJHGd2ik3_g

Link na video TU: https://www.facebook.com/mesto.ruzomberok/videos/1476812642670072

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia