Radostné motúziky po Primátorskom punči

Radostné motúziky po Primátorskom punči

Ján SvrčekAktuality14.1.2024

Druhý raz sa v Ružomberku pred Vianocami podával Primátorský vianočný punč. Tak ako, v roku 2022, išlo o akciu s ušľachtilým poslaním. Kúpou tohto teplého nápoja, či už v alko, alebo v nealko podobe všetci prispievali na pomoc druhým, tým, čo to najviac potrebujú. Vyzbieralo sa 1700 eur.

V piatok (12. januára) popoludní sa už v átriu ružomberskej radnice z toho "mešca" aj konkrétne pomáhalo. "Terénni pracovníci oddelenie sociálnych služieb a zdravotníctva, ktorí majú najlepší prehľad, vybrali šesť rodín a dvoch jednotlivcov. Deti si odniesli balíčky so sladkosťami a rodičia potravinové poukážky a darčekové karty na nákup oblečenia," uviedol ružomberský primátor Ľubomír Kubáň, ktorý, spolu so svojim zástupcom Róbertom Kolárom a prednostom mestského úradu Máriom Klučkom charitatívny punč dotiahli do krásneho, zmysluplného konca. "Bolo vidno, že tí ľudia sú spokojní, že sme im spravili radosť, že si to vážia. Išlo naozaj o adresnú pomoc, a to je cennejšia. Takže aj pre nás, pre vedenie mesta, to boli krásne a dojímavé chvíle."

Primátorský punč v centre dolného Liptova sa už do dejín mesta zapísal dvomi vydarenými zárezmi. "Je to projekt, ktorý bol jednou z mojich, hoci takých malých ambícií, hneď po zvolení do funkcie. Chcem, aby sa stal tradíciou. Počas môjho funkčného obdobia, budeme v ňom jednoznačne pokračovať. Aj touto cesto by som sa veľmi úprimne chcel poďakovať, všetkým, čo takýto spôsobom pomohli už spomenutým ružomberským rodinám a zároveň ukázali aj veľké srdce," dodal pre náš portál Ľubomír Kubáň.

Foto: facebok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia