Rekordérom noci bol sedemnásťročný Oravec, nafúkal 1,6 promile

Rekordérom noci bol sedemnásťročný Oravec, nafúkal 1,6 promile

RedakciaAktuality28.3.2022

Po uvoľnení niektorých protipandemických opatrení zaznamenala mestská polícia počas víkendových nocí zvýšený pohyb mladých ľudí v meste. Súvisí to hlavne so znovuotvorením zábavných nočných podnikov a prevádzok. Niektorí z tínedžerov sa snažia dobehnúť zameškané nielen v sociálnej oblasti, ale aj vo vzťahu k návykovým látkam.

Preto mestskí policajti v piatok 18. marca urobili kontrolu pitia alkoholických nápojov osobami mladšími ako18 rokov.

„Počas štvorhodinovej kontroly na verejných priestranstvách našli piť alkohol desať mladistvých osôb, prevažne z okresu Ružomberok. Rekordérom sa stal 17-ročný chlapec z okresu Námestovo, v dychu mal 1,6 promile. Medzi dievčatami nafúkalo najviac, 0,94 promile, 16-ročné dievča z okresu Liptovský Mikuláš,“ povedal policajný preventista Roman Jankovič.

Keďže išlo mladistvých, vo všetkých prípadoch kontaktovali rodičov, ktorí si prišli deti prevziať. V ich prítomnosti dali mladistvým blokové pokuty. Vecou sa ďalej zaoberá poverený príslušník mestskej polície, ktorý oznámi porušenie zákazu požívania alkoholických nápojov príslušným úradom na ďalšie riešenie.

Okrem mladistvých na verejnom priestranstve skontrolovali ďalších jedenásť dospelých osôb. V rozpore so všeobecne záväzným nariadení požívali alkohol na verejnosti. Aj im sa pitie predražilo o pokutu.

Mestskí policajti okrem toho riešili v blokovom konaní aj dva priestupky, išlo o znečisťovanie verejného priestranstva.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia