Rekordná návštevnosť v Mauzóleu Andreja Hlinku

Rekordná návštevnosť v Mauzóleu Andreja Hlinku

RedakciaAktuality4.9.2020

Bezplatné prehliadky počas celých prázdnin

Životný príbeh katolíckeho kňaza, politika, publicistu, prekladateľa a národovca Andreja Hlinku každoročne približujú bezplatné prehliadky Mauzólea Andreja Hlinku. Tento rok trvali počas celých prázdnin, a to od 1. júla až do 31. augusta, pričom lektorsky ich sprevádzali viacerí študenti.

Vzhľadom na fakt, že miest, ktoré sú významne spojené s osobou Andreja Hlinku je v Ružomberku viacero, magistrát lektorské služby zaobalil do jedného názvu – Po stopách Andreja Hlinku. Súčasťou produktu cestovného ruchu je každoročne aj lektorská služba v Dome Andreja Hlinku v Černovej,“ uviedol Mydlo.

Medzi top atrakciami mesta

V súčasnosti patrí Mauzóleum Andreja Hlinku podľa jeho slov k najnavštevovanejším turistickým atrakciám centra mesta Ružomberok. Otvorené bolo 31. októbra 1939, kedy tu preniesli ostatky Andreja Hlinku, ktoré v mauzóleu zotrvali do 4. februára 1945. Z obáv pred postupujúcim frontom ich v tom čase preniesli na doposiaľ neznáme miesto.

„Napriek absencii telesných ostatkov nájdu turisti v mauzóleu viacero artefaktov, ktoré pripomínajú život a dielo Andreja Hlinku. Najcennejším svedkom je prestrelená rakva, v ktorej boli ostatky pôvodne uložené. Priestrel vznikol v roku 1968 v Dóme Sv. Martina v Bratislave,“ doplnil informáciu Mydlo.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia