Rekreačný rezort v Liptovskej Osade s novými investíciami

Rekreačný rezort v Liptovskej Osade s novými investíciami

RedakciaAktuality4.8.2020

Rozsiahly komplex začal písať svoju históriu v našom okrese zhruba pred 15 rokmi. Napriek kríze, ktorá ho tiež zasiahla, napreduje.

Podľa Michala Galicu, výkonného riaditeľa rezortu Gothal tento rok výrazne rozšírili ubytovaciu kapacitu o lôžka v nových chalupách a penziónoch. Súčasťou letného obdobia je bohatý rodinný animačný program, s novým maskotom Rysa Norysa.

Vodný svet

V rezorte pokračujeme s požičiavaním populárnych elektro bicyklov, pribudla ku nim nová nabíjacia stanica a tiež je tu možnosť zapožičať si elektrické kolobežky,“ približuje M. Galica.

Všetci ubytovaní hostia majú vstupy do vodného sveta počas celého leta zadarmo. Mnohí Ružmberčania poznajú rezort aj vďaka členstvu v Občianskom združení OZ Ružomberčan a radi sa tam vracajú.

Kongresové centrum Tis

Ďalšou z noviniek v rezorte je na jar dokončené nové Kongresové centrum Tis so špičkovým technologickým vybavením a variabilnými priestormi na usporadúvanie konferencií, kongresov a firemných prezentácií. „Počas jesene veríme v opätovné naštartovanie kongresového turizmu, ktorý nájde v rezorte ideálne zázemie,“ doplnila Zuzana Gašparovičová z marketingového oddelenia rezortu Gothal.

V rezorte sú najčastejšie ubytovaní domáci hostia, ktorí využívajú ubytovacie balíčky so vstupmi do vodného sveta.

Podľa Zuzany Gašparovičovej je pre návštevníkov lákadlom Ferrata Dve Veže v neďalekej obci Liptovské Revúce. Tam ako partner prevádzkovateľa Ferraty - OZ Dve veže, sprevádzajú hostí a zapožičiavajú im kompletný výstroj.

Ferrata Dve Veže

Celé tohoročné leto na Liptove sa nesie v trende elektrických bicyklov my sme k nim pridali aj elektro kolobežky. Ubytovaní, ale aj neubytovaní hostia z okolia si pochvaľujú poctivú domácu kuchyňu v najväčšej kolibe na Liptove, ktorá je súčasťou rezortu,“ potvrdila pre Žijem v Ružomberku Gašparovičová.


Rezort poznačil COVID-19

Kvôli pandémii bol rezort úplne uzatvorený a niektoré služby v ňom otvorili až tesne pred letom, čo predstavovalo pre komplex negatívne dopady. „Nielen nulové tržby, ale aj zvýšené náklady na dodržiavanie všetkých prísnych hygienických opatrení, predstavujú pre nás veľkú ekonomickú záťaž a bohužiaľ sme sa nevyhli ani prepúšťaniu,“ konštatoval Galica. Doplnil, že vzhľadom na existujúce nariadenia a obmedzenia, nemôžu v komplexe stále využívať sto percent kapacít, čo sa týka doplnkových služieb.

Napriek tomu je lôžková kapacita v chalupách celé leto plne obsadená a izby v penziónoch na augustové termíny postupne dopredávajú. „Obsadenosť lôžok v porovnaní s minulým rokom narástla. Uvedomujeme si, že to nie je spôsobené iba aktuálnym trendom stráviť dovolenku na Slovensku, ale najmä výrazným medziročným zvýšením ubytovacích kapacít v rezorte,“ dodal Galica.

V rezorte Gothal vyrastie nový hotelový areál

Takto by mal nový hotelový areál vyzerať

Hotel navrhovaný v lokalite Dlhé, v priestore rekreačného strediska Gothal bude situovaný na konci obce Liptovská Osada. Hotelový areál je súčasťou investičného zámeru spoločnosti YVEX a jeho cieľom je vybudovať komplexné stredisko cestovného ruchu.

Podľa Michala Galicu výkonného riaditeľa rezortu Gothal sa jeho výstavba momentálne nachádza v štádiu projektu. Ako pre náš portál potvrdil, do existujúcich rozvojových plánov výrazne zasiahla súčasná kríza s enormne negatívnym vplyvom na celý segment cestovného ruchu.

V aktuálnej situácii dátum začiatku nevieme odhadnúť. Našou prioritou je vyrovnať sa s dopadmi lockdownu, v dôsledku ktorého bol celý rezort viac ako dva mesiace zatvorený a bez tržieb,“ konštatoval Galica.

V areáli plánujú vybudovať hotel, kolibu a kaplnku. Súčasťou hotela majú byť kryté parkoviská v prírodnom prostredí a parkovanie takmer úplne v podzemí. Hotel je navrhovaný ako kongresové centrum s hlavnou halou pre približne 500 osôb a konferenčnými sálami. Zariadenie by malo zabezpečovať ubytovanie pre takmer 200 hostí so všetkými službami.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia