Rezort Málinô Brdo - Hrabovo skončil veľmi slušnú zimu a už sa hotuje hlavne na sezónu horských bicyklov

Rezort Málinô Brdo - Hrabovo skončil veľmi slušnú zimu a už sa hotuje hlavne na sezónu horských bicyklov

RedakciaAktuality28.3.2023

Čo sa týka návštevnosti, narátali sme cez 60 tisíc návštevníkov, čo je o niečo viac, než rok predtým. Myslím si, že môže vládnuť spokojnosť. Veď hneď na začiatku prišlo oteplenie, ktoré dosť zasiahlo do našich pôvodných zámerov,“ rozhovoril sa, pri pohľade na nedávno zavŕšenú zimnú sezónu riaditeľ Ski&Bike Park - u Malinô Brdo Milan Rezník.

„Lyžovačka v ružomberskom rezorte odštartovala 23. decembra 2022, no pomerne expresne zima jej dala spiatočku. „Už bol dokončený vrch a presúvali sme sa s umelým zasnežovaním na hlavnú zjazdovku do Hrabova. Jej spustenie sme mali naplánované do konca roka, čo bol aj reálny termín. Lenže prišla zmena počasia. Celkove štyri dni sme ´neťahali´, ale potom sa zase stredisko otvorilo,“ pokračoval M. Rezník.

Ešte pred rozjazdom sezóny na Málinô Brdo zavítal nový špičkový ratrak. „Doplnili sme doterajší strojový park o vlajkovú loď výrobcu Prinoth. Ide o klasické pásové vozidlo, no s najnovšími technológiami,“ dozvedeli sme sa ďalej od šéfa Ski&Bike Park v lone Veľkej Fatry.

Jednoznačne najvydarenejším eventom zimy bola párty s názvom Snow Show. „Išlo o dva dni približne v polovici februára, plné súťaží a rôznych iných ponúk a atrakcií. Počas tohto víkendu sme dosiahli rekordnú návštevnosť, v sobotu i v nedeľu to bolo takmer po dve tisíc ľudí,“ dozvedeli sme sa od marketingovej manažérky Marianny Luka.

Keď sme sa ešte vrátili k novinkám zimy, M. Luka sa dotkla predaja skipasov a lístkov cez e-shop. „Návštevníci veľmi pozitívne vnímali tento obchod. Online kúpa ich vyslobodila z čakania v radoch pri pokladni. Preto chceme na verejnosť apelovať, aby si skipasové lístky nechali a využívali ich aj v budúcnosti.“

Bolo to po víkende 18. a 19. marca 2023, keď sa oficiálne skončila lyžiarska anabáza na Málinom Brde. Dlho však stredisko nebude len tak „oddychovať“. „Radi by sme už na začiatku mája spustili letnú sezónu. Všetko ale závisí od počasia, aby prialo pri príprave našich ´bikeových´, trailových tratí. Niekde sú aj popadané stromy. Tiež momentálne vykonávame posezónnu údržbu kabínkovej lanovky,“ dodala Marianna Luka.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia