Riaditeľ vojenskej nemocnice Vladimír Lengvarský sa stal ministrom zdravotníctva

Riaditeľ vojenskej nemocnice Vladimír Lengvarský sa stal ministrom zdravotníctva

RedakciaAktuality1.4.2021

Jednou z mála zmien, ktoré sa udiali vo vláde, je výmena ministra zdravotníctva. Mareka Krajčího vystriedal dnes už bývalý riaditeľ Ústrednej vojenskej nemocnice Vladimír Lengavrský.

„Plne si uvedomujem, že vstupujem na rezort, ktorý je z veľkej miery zodpovedný za ďalší priebeh pandémie. Preto budem pozorne počúvať svojich kolegov, odbornú obec, vedcov a snažiť sa prijať a presadzovať také opatrenia, aby sme pandémiu potlačili a umožnili ďalší rozvoj zdravotníctva na Slovensku,“ povedal Lengvarský po menovaní do funkcie.

Jeho dočasným nástupcom sa stal Tomáš Sieber, ktorý pôsobil v oblasti zdravotníctva vo viacerých vrcholových funkciách. Bol riaditeľom Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach. Do ružomberskej nemocnice prišiel spolu s Vladimírom Lengvarským, pôsobil tam ako jeho zástupca.

„Tomáš Sieber bol vymenovaný na funkciu riaditeľa do vypísania riadneho výberového konania, ktoré musí byť v zmysle zákona vyhlásené do šiestich mesiacov,“ povedala hovorkyňa ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia