Róbert Kolár: Ružomberčania túžia po zmene

Róbert Kolár: Ružomberčania túžia po zmene

RedakciaAktuality6.9.2018

O post primátora Ružomberka sa uchádza aj nezávislý kandidát Róbert Kolár. Oznámil to v stredu v Hýrošovom parku. Na svoju kandidatúru sa mu podarilo od občanov vyzbierať 3550 podpisov a podľa Kolára je práve toto číslo záväzok. „V máji som na tomto mieste povedal, že keď budem v uliciach a v rozhovoroch s Ružomberčanmi cítiť, že chuť po zmene v našom meste rozkvitá, ohlásim kandidatúru na primátora. Idem do toho a so mnou aj ďalší šikovní Ružomberčania. 10. novembra spolu zabojujeme o kreslo primátora ako aj o poslanecké kreslá“, uviedol Kolár na svojej tlačovej konferencii.

Program je hotový, zhŕňa to, po čom Ružomberčania túžia

Róbert Kolár spolu so svojimi podporovateľmi obišli osobne viac ako 4000 domácností. Z rozhovorov, ktoré absolvovali ako aj z ankety, ktorú dali obyvateľom Ružomberka vyplniť vznikli jednotlivé body Kolárovho volebného programu, ktoré sú podľa jeho slov takmer hotové a už len dolaďujú detaily. Najneskôr do týždňa plánujú volebný program uverejniť aj na svojom webe. „Na spracovaní volebného programu pracujeme od februára tohto roku. Niektoré naše predpoklady sme si v uliciach Ružomberka potvrdili, niektoré veci sme ešte dopracovali. V tejto chvíli ho v podstate už iba zalamujeme“, objasnil kandidát na primátora. Podľa jeho zistení Ružomberčania túžia najmä po zelených uliciach, dostavanej diaľnici, opravených chodníkoch a nových cyklotrasách. Chcú lepšie platenú prácu aj bezproblémové parkovanie. Róbert Kolár potvrdil, že na všetky tieto problémy ponúka on a jeho tím riešenia.

Predstavil aj kandidátov na poslancov

Na tlačovej konferencii, kde oficiálne ohlásil Róbert Kolár svoju kandidatúru na primátora, predstavil aj potenciálnych spolupracovníkov a kandidátov na poslancov. Riaditeľ kultúry Žilinského samosprávneho kraja Marin Hromada vo svojom prejave uviedol, že im obom záleží na tom aby bolo mesto Ružomberok rozkvitnuté. „Robo tak ako aj ja je otcom detí a obaja im chceme dopriať ten pocit. Mesto plné zelene, plné kvetov, mesto upravených priestorov. Mesto, kde môžeme zaparkovať, kde sa budeme cítiť dobre, mesto, na ktoré budeme právom hrdí“, povedal.

Ján Kuráň, herec a pedagóg sa do Ružomberka vrátil po ôsmich rokoch a ako sa sám vyjadril, Ružomberok podľa neho zvädol najmä v oblasti kultúry, ale aj zelene, čistoty a dopravy. „My všetci čo tu spolu stojíme máme jasné odpovede a riešenia na tieto problémy, ktoré nás trápia. Ružomberok sa môže stať rozkvitnutým mestom Ľudovíta Fullu s fungujúcou dopravou. Môže sa stať mestom, ktoré je zelené, čisté a ktoré bude mať kultúrne vyžitie pre všetkých svojich obyvateľov“, priblížil ich zámery.

Róbert Kolár pôsobí v komunálnej politike ôsmy rok a je si vedomý toho, že bez funkčného a schopného zastupiteľstva je funkcia primátora oveľa ťažšia. Podľa jeho slov je však úlohou primátora takéto zastupiteľstvo stmeliť a dostať z neho to najlepšie. Je presvedčený o tom, že Ružomberok nepotrebuje len skúsenosti, ale aj energiu, ktorej má ako tvrdí, na rozdávanie.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia