Rodičovská dohoda III na ružomberskej univerzite

Rodičovská dohoda III na ružomberskej univerzite

Ján SvrčekAktuality13.11.2023

Úrad komisára pre deti v spolupráci s Katolíckou univerzitou v Ružomberku pripravil seminár na tému Rodičovská dohoda III – zachovanie vzťahov po rozpade rodiny. Podujatie sa uskutoční v stredu (15. novembra) v Sieni rektorov na KU. Súčasťou semináru bude aj podpísanie Memoranda o spolupráci Úradu komisára pre deti s Katolíckou univerzitou a slávnostné otvorenie pobočky Úradu komisára pre deti v centre dolného Liptova.

Úrad komisára pre deti otvoril aj svoje detašované pracoviská na Slovensku. Od 1. júna 2023 tiež v Ružomberku, kde som zamestnaná ako odborný poradca komisára pre deti a mládež. Na starosti mám oblasť od Žiliny po Poprad, vrátane regiónu Oravy. Toto bol aj impulz pre stredajší seminár a podpísanie spoločného memoranda,“ povedala pre náš portál Markéta Gašajová.

V úvodnom bloku, ktorý sa začína o 11:30 hod., vystúpia rektor hostiteľskej univerzity Jaroslav Demko, komisár pre deti Jozef Mikloško a Markéta Gašajová.

Od 12. hod. príde na rad druhý blok a bude patriť desaťminútovým prednáškam - Výhody a nevýhody Rodičovskej dohody z pohľadu dieťaťa, priblíženie právnych aspektov, Aktuálna rozhodovacia prax súdov v rodinných veciach – nové formy postupu v konaniach o deťoch, Dieťa dvoch rozvedených rodičov vo svete – v škole, Život bez ťažkostí, Mediátor – významný pomocník pri uzatváraní rodičovskej dohody, Rodičovské spojenectvo: čo by sme mali ako rozvádzajúci sa rodičia robiť pre svoje deti, Zachovanie väzieb rodičov a detí po umiestnení v Centre pre deti a rodiny a Rozvod v praxi z pohľadu dieťaťa.

Tretí blok je venovaný workshopom a po ňom stretnutie uzavrie Jozef Mikloško. Na seminári sa očakáva cez sto účastníkov.

Foto: Úrad komisára pre deti, KU

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia