Rozdávali okresné pingpongové kovy

Rozdávali okresné pingpongové kovy

RedakciaAktuality5.1.2019

V sobotu (5. januára) sa v telocvični Základnej školy Černová uskutočnili majstrovstvá okresu Ružomberok v stolnom tenise mužov.

Bol to už tradične, podnik bez najlepších hráčov ŠKST Ružomberok, minimálne kmeňových členov „A“ a „B“ družstva spod Čebraťa. Dospeláckym šampiónom dolného Liptova vo dvojhre sa stal Mário Humený z ŠKST Ružomberok, ktorý vo finále v troch setoch zdolal Jána Milana (ŠKST Baničné Ružomberok).

Doteraz, ako hráč Ľubele a Liptovského Mikuláša, som chodil na majstrovstvá okresu Liptovský Mikuláš, ktoré som naposledy vyhral v roku 2016,“ rozhovoril sa 34 – ročný novic v ružomberskom klube, kde háji farby jeho „céčka“ v III. lige. „Keďže v Ľubeli chalani už voľnejšie pristupovali k stolnému tenisu, rozhodol som sa odísť do štvrtoligového Liptovského Mikuláša a odtiaľ zase po roku do Ružomberka. Na novom pôsobisku sa mi veľmi páči. Klub sa venuje mladi, má kvalitného hrajúceho trénera, veľa rýchlych stolných tenistov, takže je tu aj dosť vhodných sparingpartnerov,“ priblížil svoje posledné pingpongové adresy Humený, ktorý nezakrýval, že v Černovej vychytil vydarený deň.

Vo finále mi Milan sadol, vedel som o koho ide. S Jurajom Drapáčom, ktorého v semifinále vyradil, by som mal pravdepodobne viac roboty. Celý deň mi vychádzalo takmer všetko, mal som silný bekhend i forhend. Samozrejme, som spokojný,“ dodal čerstvý šampión okresu.

Humený ovládol aj štvorhru spolu s Karolom Holubčíkom z Valaskej Dubovej.

Šéf Okresného stolnotenisového zväzu Ružomberok, Marián Bystričan, ktorý si aj zahral, odchádzal z Černovej s príjemnými pocitmi. „V posledných rokoch nám padali účastnícke počty, teraz nastal pozitívny zlom, do ôsmich základných skupín sme nažrebovali 32 mužov. Hráči si začínajú uvedomovať, že aj honor majster okresu dačo znamená. Navyše takéto zápasové konfrontácie im môžu iba prospieť. Veľká vďaka patrí organizátorom z TJ Máj Černová na čele s Radomírom Šnaukom, ktorí tretí raz za sebou sa príkladne zhostili takejto úlohy,“ povedal Bystričan.

Z výsledkov: dvojhra – semifinále: Humený (ŠKST Ružomberok) – Šnauko (Máj Černová) 3:0, J. Milan (ŠKST Ružomberok Baničné) – Drapáč (OŠK Bešeňová) 3:2, finále: Humený – Milan 3:0, štvorhra – finále: Humený, Holubčík (OŠK Valaská Dubová) – Kendera (Belan Biely Potok, Pecho (OŠK Bešeňová) 3:2.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia