Rozprávková niť nášho múzea v Pribyline

Rozprávková niť nášho múzea v Pribyline

RedakciaAktuality2.6.2022

Z rozprávky do rozprávky. Takýto názov má nedeľňajšia vábnička Liptovského múzea v Ružomberku do Múzea liptovskej dediny v Pribyline. Návštevníci sa v miestnych chalúpkach stretnú s tradičnými rozprávkami a rozprávkovými bytosťami.

„Pre deti sme zvykli pravidelne robiť nejaké akcie, či už na začiatku prázdnin, alebo na konci leta. Teraz sme naše podujatie nasmerovali k ich sviatku. Našej mladej zmene chceme priblížiť autorku detskej literatúry z liptovského regiónu Silviu Vančovú a zároveň prítomných oboznámiť s jej tvorbou. Naša spisovateľka pripravila pre ´decká´ aj literárnu dielničku,“ povedala pre náš portál programová manažérka Liptovského múzea Martin Mäsiarová.

Bohatý je tiež sprievodný program. „Na dreveničkách si deti nájdu rôzne rozprávkové príbehy, či bytosti, čaká ich aj prepad zbojníkov. Keďže sú tu Turíce a patrí sa aj nám, múzeu, priblížiť nejaké zvyky, postavili sme máj. V niektorých častiach Liptova táto tradícia bola spájaná práve s turičnými sviatkami. Do Pribyliny zavíta Divadielko z klobúka z Banskej Bystrice i mužská spevácka skupina Sliančania,“ vypichla niektoré body z programu, ktorý štartuje o 10. hod., M. Mäsiarová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia