Rozžiarený vianočný stromček

Rozžiarený vianočný stromček

RedakciaAktuality6.12.2022

Nie veľmi chladné počasie prilákalo predvečer svätého Mikuláša k hotelu Kultúra stovky Ružomberčanov so svojimi deťmi, vnúčencami. Takáto tlačenica v meste príjemne prekvapila aj pána Viktora, ktorý prišiel s vnukom privítať príchod sv. Mikuláša s čertom a anjelom. Dokonca niektoré deti sa počas podujatia aj na chvíľu stratili a ich mená vyvolávali organizátori v reproduktoroch.

Čakanie na rozsvietenie vianočného stromčeka a na Mikuláša spríjemnilo Divadlo na Hojdačke hrou Kedy stromy spievajú. Herci sa snažili zapojiť do deja aj deti, čo sa im aj podarilo. Aj vďaka nim vznikol príbeh z lesného prostredia. Dedičky, ktoré očakávali skôr rozprávku zo snežnej krajiny, preniesli sa do teplých letných dní. Počuli štebot vtáčikov, ktorý im pripomenul čas letných prázdnin. Príbeh bol poučný a naučil nás, že stromy, zvieratká v lese je potrebné chrániť. Vôbec nie je dôležité, že s príchodom pani Zimy nemal nič spoločného. "Toto divadlo som už videl v lete v rámci kultúrneho leta," povedal jeden zo starších návštevníkov. Na rozžiarených detských tváričkách nebolo vidieť sklamanie z divadielka. Bolo v ňom naozaj všetko - les, vtáčiky, veverička, zajačik, všade sa rozliehal vtáčí spev, čo deti milujú.

Po približne 45 minút trvajúcom lesnom príbehu na pódium prišiel primátor Ružomberka Ľubomír Kubáň, ktorý spolu s deťmi prvý raz tohto roku rozsvietil strom Vianoc. Nuž a potom spolu všetci čakali na príchod Mikuláša s anjelom a čertom. Detičky boli veľmi trpezlivé a ich pozornosť sa snažila čo najdlhšie udržať aj moderátorka. Napríklad im povedala, aby Mikuláša hľadali na oblohe, že či ide. Nepomohlo ich otáčanie hlávok k nebu. Deti mu mali posvietiť na cestu, aby trafil medzi ne. Jednoducho Mikuláš sa tohto roku medzi čakajúcich malých, ale aj veľkých Ružomberčanov nejako nenáhlil. Od rozsvietenia stromčeka po jeho príchod uplynula skoro pol hodina. To bol aj dôvod, že niektorí rodičia s malými deťmi sa pobrali sa domov a Mikuláša sa nedočkali.

Do Vianoc ponúka mesto Ružomberok ešte veľa akcií pre deti a aj ich rodičov. Verme, že budú vydarenejšie. Najbližšie sa môžeme stretnúť v stredu (7.12. 2022) na Námestí A. Hlinku vo Vianočnom kamióne, ktorý do Ružomberka príde prvý raz.

Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia