Ružomberčan postriekal farbou kaplnky, ploty, autá, výklady, prepichol pneumatiky

Ružomberčan postriekal farbou kaplnky, ploty, autá, výklady, prepichol pneumatiky

RedakciaAktuality9.4.2023

Kriminálna polícia Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Ružomberku na základe nepriamych dôkazov podozrievala 37-ročného muža zo spáchania trestných činov poškodzovania cudzej veci. Z uvedeného dôvodu policajti muža hľadali.

V krátkej dobe, po spáchaní ďalšieho skutku, bol za pomoci občana nájdený a predvedený hliadkou Obvodného oddelenia Policajného zboru Liptovská Teplá.

„Vyšetrovateľom odboru kriminálnej polície v Ružomberku bol 5. apríla zadržaný P. F. z Ružomberka, ktorý od 29. marca páchal trestnú činnosť v Ružomberku. Na svedomí má mať poškodenie a postriekanie Kaplnky Sedembolestnej Panny Márie, poškodenie Kaplnky Svätého Jozefa, prepichnutie pneumatík na siedmich osobných motorových vozidlách,“ povedala krajská policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková.

Podozrivý mal v rôznych častiach mesta posprejovať kovové oplotenie rodinného domu, plastové dvierka na merači plynovodu, autá Škoda Fabia, Kia Ceed, posuvnú nerezovú bránu, fasádu betónového plotu, tri nerezové poštové schránky, malú nerezovú bráničku, nerezové dvierka elektrickej rozvodnej skrine, sklenené výplne na objekte reštaurácie.

Vyšetrovateľ vzniesol mužovi obvinenie z pokračovacieho zločinu poškodzovanie cudzej veci a spracoval podnet k návrhu na jeho väzobné stíhanie. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia