Ružomberčania čistili svoje sídliská

Ružomberčania čistili svoje sídliská

RedakciaAktuality6.4.2019

Na Klačne sa konal druhý ročník celoplošnej brigády, poslanci za Roveň mali dnes s obyvateľmi premiéru.

„Vyzbierali sme 70 vriec rôzneho odpadu, vyčistili rigoly na uliciach Klačno, Lesná a zhrabali trávnaté svahy sídliska. Brigády sa zúčastnilo takmer 60 ľudí. Ráno o ôsmej sme sa stretli a rozdelili. Teší nás fakt, že sa do akcie zapojili aj rodiny s deťmi. Úprimne ďakujem všetkým za účasť a prácu. Za občerstvenie chcem poďakovať Stankovi Kudličkovi a Marošovi Hlavčovi,“ zhodnotil pre náš portál poslanec mestského zastupiteľstva Ľubomír Kubáň. Do 12 hodiny bol pristavený kontajner v strede sídliska celý zaplnený. Brigády sa okrem organizátorov Kubáňa, Lazára a Gašaja zúčastnil aj viceprimátor nášho mesta Ján Bednárik.

Na sídlisku Roveň brigádu zorganizoval novozvolený poslanec mestského zastupiteľstva Juraj Burgan. Ku nemu sa pridali aj dvaja ďalší poslanci Milan Šlávka, Peter Štupák z tohto obvodu a viac ako 30 obyvateľov najstaršieho ružomberského sídliska. Vyčistili sídliskové ulice, medzi blokové plochy. Našli aj zvláštne poklady – staré fotelky, televízory. O odvoz nazbieraného odpadu sa postarajú Technické služby mesta.

Poslanec Burgan poďakoval všetkým zúčastneným a s úsmevom pridal. „Takto sa pri robote aj neformálne spoznáme a lepšie sa nám bude komunikovať a spolupracovať. V aktivitách pre krajšiu Roveň budeme pokračovať. Ja som v rámci svojej predvolebnej kampane sľuboval brigády tohto typu,“ povedal pre náš portál Juraj Burgan.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia