Ružomberčania koštovali pivo

Ružomberčania koštovali pivo

RedakciaAktuality3.7.2019

Občianske združenie RK žije sa aj prostredníctvom tejto akcie rozhodlo oživiť spoločenské dianie v meste. Pivná cesta, zaviedla záujemcov do deviatich podnikov, kde čapujú pivo, situovaných predovšetkým v centre Ružomberka. „Do tejto akcie sa zapojilo okolo 100 degustátorov. Podniky sme vyberali, tak aby neboli od seba ďaleko vzdialené. Podmienka bola, aby sa v nich samozrejme čapovalo pivo,“ vysvetľuje Jakub Ševčík, predseda Občianskeho združenia RK žije.

V piatok popoludní sa pivo v Ružomberku čapovalo vo veľkom.

Námet na realizáciu akcie, ochutnávanie viacerých chutí zlatého moku čerpali z iných miest, kde sa akcie konajú a členovia združenia v týchto mestách študujú. „Ja chodím pravidelne na pivnú trinástku do Trnavy, tak som sa potešil, že aj v našom meste bude táto zábavná akcia. Nemyslím, že cieľom je opiť sa. Priznám sa, že v niektorom podniku som bol prvýkrát a urobil som si obraz, zhodnotil som, kde čapujú najlepšie pivo,“ hovorí Roman.

V každom podniku si účastníci dali malé pivko, zároveň boli pre nich pripravené súťaže spojené s nápojom. Na záver boli vyhlásení tí najšikovnejší v jednotlivých kategóriach. „Okrem toho pivári hodnotili obsluhu, atmosféru, chuť piva a celkový dojem z pivární a zariadení, kde sa akcia konala,“ upresňuje J. Ševčík. Najlepšie pivo podľa účastníkov čapujú v Novom Korze, najlepšie obsluhujú v Kaviarni u Fullov, Déja vu - Café Bar Ružomberok zvíťazilo v kategórii atmosféra, za najlepší podnik si zvolili Čierny Kameň.

Odozvy na toto podujatie boli výborné, sme radi že Ružomberok v piatok večer ožil. Neprezradím, ale pre obyvateľov máme pripravené aj iné nápady, ktoré už čoskoro zrealizujeme,“ prezradil Jakub.

RK žije je skupina mladých Ružomberčanov, ktorí sa rozhodli založiť Občianske združenie s cieľom oživiť dianie v meste Ružomberok a jeho okolí.

Ich zámerom je pripravovať aktivity a podujatia počas celého roka tak, aby si mohli spoločne povedať, že v našom meste to naozaj žije.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia