Ružomberčania nemusia mať obavy o teplú vodu a kúrenie

Ružomberčania nemusia mať obavy o teplú vodu a kúrenie

RedakciaAktuality27.8.2021

Spoločnosť Mondi SCP sa pripravuje na plánovanú celozávodnú odstávku, ktorá bude od pondelka 6. septembra do soboty 11. septembra. Počas tohto obdobia bude výroba v závode pozastavená, aby sa mohli vykonať vopred naplánované údržbárske práce.

„Celozávodná odstávka je z hľadiska fungovania závodu pre nás veľmi dôležitá. Plánujeme počas nej urobiť práce, ktoré nie je možné zrealizovať počas bežnej prevádzky a jej cieľom je zabezpečiť efektívnu a bezpečnú výrobu celulózy a papiera počas zvyšku roka,” vysvetľuje Vladimír Krajči, technický riaditeľ Mondi SCP.

Počas odstavovania a opätovného uvádzania zariadení späť do prevádzky môže dôjsť ku vzniku zápachu a hluku. Spoločnosť Mondi SCP sa vopred ospravedlňuje za prípadné nepríjemnosti s týmto spojené.

„Dobrou správou je, že obyvatelia Ružomberka závislí na centrálnom zásobovaní tepla od Mondi SCP, ani tento rok celozávodnú odstávku nepocítia, pretože spoločnosť dodávky tepla a teplej vody zabezpečí prostredníctvom mobilnej kotolne,“ dodáva Vladimír Krajči.

Kvôli odstávke bude v areáli podniku okrem svojich zamestnancov aj veľké množstvo externých pracovníkov. Vzhľadom k pretrvávajúcej pandémii koronavírusu Mondi SCP neustále dbá na dodržiavanie aktuálnych nariadení a odporúčaní. Na ich základe sa plánuje samotný priebeh odstávky.

„Bezpečnosť je u nás vždy na prvom mieste, preto prijímame také opatrenia, aby sa po odstávke mohol každý domov vrátiť zdravý k svojim rodinám,” zdôrazňuje Ľuboslav Palguta, riaditeľ bezpečnosti v Mondi SCP.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia