Ružomberčania v predvianočnom čase otvorili svoje srdcia a pomáhali

Ružomberčania v predvianočnom čase otvorili svoje srdcia a pomáhali

RedakciaAktuality28.12.2018

Počas predvianočného obdobia sa aj v našom meste konalo množstvo milých aktivít, ktorými ľudia chceli dať najavo, že sa zaujímajú aj o ostatných. Výsledok bol úžasný - vyše 170 darovaných kníh a viac ako 2000 rozdaných vianočných oblátok.

Daruj knihu

Projekt pod názvom Daruj knihu prebiehal vo vybraných kníhkupectvách v Ružomberku, v Liptovskom Mikuláši a v Liptovskom Hrádku od 22. novembra do 14. decembra. Jeho cieľom bolo stať sa anonymným darcom a zakúpiť pre deti z detských domovov a diagnostických centier knihy, ktoré si vysnívali. Priamo v Ružomberku sa ich tento rok podarilo darovať 77, v Liptovskom Mikuláši a v Liptovskom Hrádku ich bolo 100. „V prvom rade sa chcem poďakovať Ružomberčanom, ktorí sa zapojili do tohto krásneho projektu a stali sa tak sprostredkovateľom detskej radosti. Bolo úžasné, že mnohí z darcov napísali deťom do knihy aj vianočné prianie. Pre deti to veľa znamenalo,“ uviedla Kvetka Legerská, jedna z organizátoriek projektu. Okrem toho vyzdvihla aj jednu svoju pomocníčku, Klaudiu, ktorá sa do spolupráce na projekte zapojila ja minulý rok. Tentokrát však urobila ešte niečo navyše. Počas distribuovania darovaných kníh, ku každej z nich priložila vždy ešte jednu zo svojho detstva. Deti sa im zas odmenili koláčikom či milou kresbičkou.

Chrumkavé Vianoce

Občianske združenie Lokál spolu s Komunitnou nadáciou Liptov sa zapojili aj do predvianočnej výzvy, na základe ktorej sa im podarilo získať finančné prostriedky na nákup oblátkovača. Projekt nazvali Chrumkavé Vianoce a jeho zmyslom bolo potešiť ľudí v predvianočnom období darovaním oblátok, ktoré sú na Slovensku neodmysliteľnou vianočnou tradíciou. Zapojili sa do toho mladí ľudia z Mestského študentského parlamentu a okrem toho, že pri výrobe oblátok strávili príjemné chvíle v komunite, naučili sa aj trpezlivosti, zručnosti a udržaniu tohto remesla.

(Foto: Archív OZ Lokál)

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia