Ružomberku chýba kúsok k magickej hranici zaočkovanosti

Ružomberku chýba kúsok k magickej hranici zaočkovanosti

RedakciaAktuality7.11.2021

Vyhlásenie primátora, viceprimátorov a vedenia mesta:

Zaočkovanosť v okrese Ružomberok je na dobrej úrovni v porovnaní s okolitými okresmi, za čo patrí vďaka predovšetkým zodpovedným občanom, ktorí nepodceňujú riziká ťažkého priebehu choroby Covid-19 a jeho možných celoživotných následkov.

Skúsenosti zdravotníckych odborníkov ukazujú, že najcitlivejšou vrstvou populácie sú seniori a ľudia s chronickými ochoreniami. Preto je mimoriadne dôležité, aby sa títo ľudia išli očkovať. Rozumieme obavám mnohých, ktorí sa obávajú, že im vakcinácia ublíži, no šanca, že si ponesú celoživotné následky z ochorenia Covid-19 je omnoho vyššia, čo jasne prihráva v prospech vakcinácie.

Dnes musíme všetci ťahať za jeden povraz a pomôcť nášmu mestu dostať sa z najhorších opatrení a priblížiť sa tak čo najviac k normálnemu životu. Preto nás teší, že viac než 64% ľudí starších než 50 rokov si vybralo cestu zodpovednú voči sebe, svojim najbližším a svojmu okoliu.

Vzhľadom na fakt, že dôležitá 65% hranica zatiaľ v Ružomberku prekonaná nebola, by sme radi apelovali na tých, ktorí váhajú alebo sa ešte nerozhodli. Radi by sme boli, aby sa ľudia, ktorí dnes s očkovaním čakajú obrátili na svojich obvodných lekárov, ktorí poznajú najlepšie ich zdravotný stav. V týchto dňoch je dôležité držať sa rád odborníkov, ktorí dokážu zhodnotiť aktuálnu situáciu a poradiť, čo je pre človeka najlepšie.

Z hľadiska samosprávy dúfame, že bude záujem o očkovanie v našom okrese stúpať, pretože čím viac ľudí má dostatočný počet protilátok v krvi, tým bezpečnejšie sa v našom meste môžeme pohybovať.

Ďalším dôležitým prvkom celej situácie je stav v gastrosektore, v podnikoch, službách až po veľké fabriky, ktoré sa vďaka karanténam a opatreniam štátu môžu v priebehu dní dostať do existenčných problémov.

Primátor mesta Ružomberok, viceprimátori mesta Ružomberok a vedenie mesta Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia