Ružomberok je na tom po prvom dni výborne

Ružomberok je na tom po prvom dni výborne

RedakciaAktuality24.1.2021

Radnica zabezpečila na sobotné testovanie antigénnymi testami deväť odberových miest. Využilo ich 3748 ľudí, čo sa môže zdať málo, no viceprimátor Ružomberka Michal Lazár upozornil, že testovanie prebieha už od 18. januára, pričom mobilné odberové miesta do piatka navštívilo približne šesťtisíc záujemcov o antigénny test. Zároveň do toho čísla nie sú započítané čísla z Mondi SCP, zamestnanci vojenskej nemocnice absolvujú testy v pondelok.

V sobotu testy potvrdili ochorenie COVID-19 u jedenástich osôb, čo predstavuje 0,3 percenta. V ružomberskom okrese otestovali v sobotu 13 393 ľudí na Covid-19, zistili 44 pozitívnych prípadov. Miera pozitivity predstavuje 0,33 percent. Toto číslo naznačuje, že epidemiologická situácia v meste a okrese je dobrá. Do konca skríningu však ešte ostávajú ešte tri dni.

V nedeľu je otvorených tiež deväť odberových miest, ale už netestujú v Bielom Potoku, Černovej ani Rybárpoli. Pribudla Hrboltová.

Lazár vo svojom príhovore poďakoval všetkým účastníkom, ktorí pomáhajú aj tým, čo prišli na testovanie. Sú medzi nimi aj štyria dobrovoľníci z Poľska. Pracujú v Čutkove, ZŠ Bystrická cesta, ZŠ Kľačno a vo Valaskej Dubovej.

Janusz z Krakova, ktorý odoberá vzorky v ZŠ Kľačno vysvetlil, prečo prišiel. „Pracujem ako záchranár posádky sanitky. Covid už prekonal, takže obavy z nakazenia nemám. Keď bola takáto možnosť prísť pomôcť na Slovensko, prihlásil som sa spolu s ďalšími kolegami. S odbermi už máme skúsenosti, robili sme ich aj u nás v Poľsku.“

Výsledky testovanie na AG testy v sobotu 23. Januára:

Biely potok 376/2, v nedeľu netestujú

ZŠ Sládkovičova 445/2

Na Rovni MUDr Zdráhalová 250/1

ZŠ Bystrická cesta 320/0

Majere SCK 38/2

Stará lekáreň 234/1

Gymnázium Š Moyzesa485/2

ZŠ Klačno 525/0

Čutkovo Fatranka 355/0

Černová 426/0, v nedeľu netestujú

Rybárpole 294/0, v nedeľu netestujú

Štyria zdravotníci z Poľska, poďakovanie,

V nedeľu otvorili odberové miesto v Hrboltovej

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia