Ružomberok má nižšiu mieru nezamestnanosti ako celoslovenský priemer

Ružomberok má nižšiu mieru nezamestnanosti ako celoslovenský priemer

RedakciaAktuality18.8.2020

Podľa informácií z úradu práce, nezamestnanosť na Slovensku vzrástla už šiesty mesiac za sebou. Je pritom najvyššia za posledné tri roky. Problematike nezamestnanosti čelí aj okres Ružomberok, ktorý zaznamenáva od marca nárast počtu nezamestnaných. Kým v marci išlo o 4,7% nezamestnaných v našom okrese, v apríli sa tento počet zvýšil na 6,5%, v máji opäť narástol - a to na 7,11% a v júni išlo už o 7,23% nezamestnaných.

Ružomberok medzi mestami s nižšou zamestnanosťou

Aktuálne ružomberský úrad práce eviduje približne 280 voľných pracovných miest.

Ako pre portál Žijem v Ružomberku potvrdil nový riaditeľ Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Ružomberku Ľubomír Kubáň, náš okres je zaradený medzi úrady s nižšou mierou nezamestnanosti ako je celoslovenský priemer. Aktuálna miera nezamestnanosti v okrese je 7,23 %, pričom na Slovensku je to 7,40%.

Pre porovnanie, v susednom liptovskomikulášskom okrese evidujú 6,97% nezamestnaných a v Dolnom Kubíne pracujú s číslom 7,66%. Najhoršia situácia je pritom v okrese Rimavská Sobota, kde je 20,4% evidovaných nezamestnaných.

Ľubomír Kubáň počas rokovania mestského zastupiteľstva. Foto: Viktor Mydlo

„Na úrade práce v Ružomberku budeme veľmi dôsledne pracovať s každým jedným nahláseným voľným pracovným miestom. Budeme využívať všetky nástroje, aby sme na jednej strane pomáhali udržať zamestnanosť v okrese a na druhej strane, aby sme motivovali zamestnávateľov vytvárať pracovné miesta,“ povedal Kubáň.

Inšpiráciu bude hľadať aj u zamestnancov

Za nového riaditeľa Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Ružomberku bol Ľubomír Kubáň zvolený na sklonku júla. Aktuálne tiež pôsobí ako poslanec mestského i krajského parlamentu. U nového šéfa úradu sme sa informovali aj o jeho ďalších krokoch v tejto funkcii. Ešte predtým ako naplánuje nejaké zmeny, chce sa s chodom úradu dôkladne oboznámiť.

„V týchto dňoch a týždňoch sa hĺbkovo oboznamujem s problematikou každého oddelenia a odboru, rozprávam sa s kolegami, ktorí majú bohaté skúsenosti, spoznávam ich pohľad na prácu. Potom budem mať dostatok informácií a verím, že aj inšpirácie, aby sme spoločne hľadali a uplatňovali opatrenia, či zmeny na zvyšovanie spokojnosti klienta a aj zamestnancov,“ konštatoval Kubáň.

Agenda úradu práce nie je pre Ľubomíra Kubáňa veľkou neznámou, otázku ružomberskej nezamestnanosti pozná, keď že v rokoch 2011 až 2012 pôsobil vo funkcii riaditeľa odboru služieb zamestnanosti.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia