Ružomberok má v týchto dňoch naplnený útulok pre ľudí bez domova

Ružomberok má v týchto dňoch naplnený útulok pre ľudí bez domova

RedakciaAktuality23.1.2019

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu pred chladným počasím. Podľa predpovedí by mala teplota miestami klesnúť až pod úroveň - 20 stupňov Celzia. „Takéto mrazy dokážu vážne ublížiť ľudskému organizmu, obzvlášť v nočných hodinách. Radnica odporúča obyvateľom Ružomberka skrátiť svoj pobyt v exteriéroch počas nočných hodín na minimum,“ upozorňuje Viktor Mydlo, hovorca Mesta Ružomberok.

Mnohí občania Ružomberka majú však domové podmienky sťažené. Mydlo dodáva, že ak by akýkoľvek občan mesta mal problém s prenocovaním, mesto disponuje ubytovňou, ktorá vie poskytnúť útočisko každému, kto to potrebuje. Útulok pre ľudí bez prístrešia je na ulici Scotta Viatora 12 v Ružomberku.

„Zdravie našich občanov je pre mňa ako primátora a aj lekára veľmi dôležitá. Mráz vie priniesť so sebou aj mnoho pekného, no vie nás aj oklamať, a tak ako každý iný prírodný jav vie byť aj nebezpečný.” hovorí primátor Igor Čombor a zároveň dodáva, aby občania počas trvania výstrahy radšej ostávali doma.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia