Ružomberok: Na zimnú údržbu ciest a chodníkov použijú štrk aj chemický posyp

Ružomberok: Na zimnú údržbu ciest a chodníkov použijú štrk aj chemický posyp

RedakciaAktuality15.12.2022

Podľa vývoja poveternostných podmienok budú zásoby priebežne dopĺňať. Ružomberská radnica o tom informovala na sociálnej sieti s tým, že v prípade potreby je zmluvne zabezpečená aj dodávka piesku od producenta v meste.

Zimná údržba sa v meste týka 86 kilometrov ciest, 62 kilometrov chodníkov, viac ako 23.000 štvorcových metrov parkovacích plôch a vyše 3000 štvorcových metrov schodov a lavičiek. "Udržiavacie práce sa v zime uskutočňujú podľa dôležitosti ciest a chodníkov. Prednosť majú cesty a chodníky s najväčšou frekvenciou využívania," napísal na sociálnej sieti ružomberský primátor Ľubomír Kubáň.

Počas zimnej sezóny je v Ružomberku v pohotovosti 22 kusov techniky. Ide o posýpače, nakladače, traktory s radnicou, multikáry, nákladné vozidlá na odvoz snehu či stroje na údržbu parkovacích plôch.

"Najväčšie problémy počas zimných mesiacov spôsobujú zle zaparkované automobily, ktoré bránia pohybu a otáčaniu vozidiel zimnej údržby," dodala samospráva s tým, že napokon to spôsobuje zdržanie či úplné vynechanie údržby konkrétnych úsekov.

(tasr)

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia