Ružomberok ožije tanečnými rytmami

Ružomberok ožije tanečnými rytmami

RedakciaAktuality18.11.2023

Mesto Ružomberok sa v sobotu 2. decembra stane centrom tanečného športu na Slovensku. Športová hala Koniareň privíta najlepšie tanečné páry v štandardných aj latinskoamerických tancoch na tanečnej súťaži v spoločenských tancoch - SUPERPOHÁR 2023, ktorý je zároveň 7. kolom Slovenského pohára.

„Po minuloročnej premiére sa opäť vracia SUPERPOHÁR 2023 do Ružomberka. Takýto druh súťaže sa uskutoční iba po druhýkrát v histórii na Slovensku. Veľmi sa preto tešíme, že po minuloročnom úspešnom ročníku ho môžeme zorganizovať opäť my,“ povedal usporiadateľ súťaže Róbert Szolnoki. 

Diváci sa majú na čo tešiť.

SUPERPOHÁR vznikol na podporu tanečného športu na Slovensku, do ktorého sa práve nominujú najlepšie tanečné páry zo všetkých predchádzajúcich šiestich kôl slovenských pohárov. Slovenský pohár sa skladá zo siedmich kôl. Dejiskom toho posledného sa stane práve Liptov. „Počas kalendárneho roka zbierali slovenské tanečné páry body v jednotlivých bodovacích kolách, ktoré sa im započítavajú do tabuľky. Práve po skončení súťaže v Ružomberku sa podľa nej určí konečné umiestnenie tanečníkov. Tanečný pár, ktorý bude mať v tabuľke najväčší počet bodov sa stane víťazom Slovenského pohára a zároveň postupuje na Európsky a Svetový pohár,“ vysvetlil R. Szolnoki.

Podľa Róberta Szolnokiho diváci uvidia počas dňa tancovať deti, juniorov a dospelých. Súťažiaci budú súťažiť v desiatich kategóriách, ktoré sa delia na šesť bodovacích a štyri pohárové súťaže. Najlepších tanečníkov budú môcť návštevníci vidieť v slávnostnom večernom galaprograme, ktorý je vrcholom súťaže

Lákadlom určite bude aj ružomberský orchester RK Jazz Band, ktorý bude počas galaprogramu hudobne sprevádzať tanečné páry. Okrem tanečníkov do Ružomberka každoročne zavíta okolo 3000 návštevníkov z celého Slovenska. Vyhlasovateľom súťaže je Slovenský zväz tanečného športu a organizátormi sú Tanečné štúdio Maestro Liptovský Mikuláš a mesto Ružomberok. 

Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia