Ružomberok sa zapojil do ušľachtilej výzvy

Ružomberok sa zapojil do ušľachtilej výzvy

RedakciaAktuality5.12.2019

Ešte dnes odovzdajú 66 balíčkov do Centra sociálnych služieb Trojlísok v Ružomberku, z 22. darčekov sa budú tešiť aj seniori v Liptovskej Osade a 32 bude odovzdaných do Centra sociálnych služieb Via Vitae.

V rámci celoslovenskej zbierky ľudia naplnili darčekmi krabice od topánok, ktoré následne venovali seniorom z domovov dôchodcov. Krabicu pritom ozdobili vianočným papierom a napísali, pre koho je darček určený, či pre babičku, alebo pre deduška. Takto označené balíčky zbierali kontaktné osoby po celom Slovensku.

„Táto iniciatíva sa mi veľmi zapáčila, lebo už minulý rok sme robili so študentmi z Mestského študentského parlamentu oblátky pre seniorov a vedeli sme, ako ich to veľmi potešilo. Keďže sa žiadne zariadenie z Ružomberka nezapojilo, ozvala som sa koordinátorkám projektu. Ľudia sa totiž na facebookovej stránke pýtali, kde môžu krabičky do Ružomberka priniesť,“ ozrejmuje svoje pohnútky zapojenia sa do projektu kontaktná osoba pre Ružomberok, Kvetka Legerská.

Hoci sa zapájali jednotlivci, seniorov chceli potešiť aj zamestnanci rôznych inštitúcií v meste. Pred blížiacimi sa najkrajšími sviatkami roka tak urobili viaceré kolegyne z Úradu práce, z mestského úradu sa zapojilo takmer 15 zamestnancov a nemalý počet prišiel aj od sestričiek a lekárov z onkologického oddelenia.

„Spočiatku som si veľmi priala, aby sme vyzbierali aspoň 32 krabíc pre jeden celý domov sociálnych služieb. Už vtedy by som to považovala za veľký úspech. Reakcia Ružomberčanov ma v pozitívnom duchu veľmi prekvapila, telefón mi zvonil, obrazne povedané, 24 hodín denne celý týždeň,“ dodáva Legerská. Nakoniec sa podarilo vyzbierať 120 krabičiek a tak potešiť nielen seniorov z jedného domu dôchodcov, ale rovno z troch.

Iniciátorkou myšlienky je mladá mamička na materskej dovolenke Janka Galatová, ktorá pred rokom založila na sociálnej sieti skupinu Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok. Cieľom projektu je potešiť ľudí, ktorí nečakajú od nikoho darček a naplniť krabicu od topánok maličkosťami. Drogéria, sladkosti, papuče, knižka, krížovky, či kreslený odkaz od detí je len zlomok toho, čo si nájdu babky a dedkovia v krabici od topánok.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia