Ružomberok vyčlenil na zimnú údržbu komunikácií z rozpočtu 246-tisíc eur

Ružomberok vyčlenil na zimnú údržbu komunikácií z rozpočtu 246-tisíc eur

RedakciaAktuality7.1.2020

Zimnú údržbu majú v centre dolného Liptova na starosti Technické služby Ružomberok, a.s. Mestská spoločnosť zodpovedá za cesty, parkoviská, chodníky, schody, či lávky cez rieky Váh a Revúca. Technické služby sa starajú aj o prímestské časti – Vlkolínec, Černová, Hrboltová, Biely Potok, Rybárpole a areál bývalého Texicomu.

Cieľom zimnej údržby je zaistiť včasnú a kvalitnú údržbu miestnych komunikácií, chodníkov, schodov a lávok pre peších chodcov.

Kým minulý rok poslanci odhlasovali rozpočet na zimnú údržbu vo výške 225-tisíc eur, tento rok sa rozpočet zvýšil na 246-tisíc eur.

Na základe vypracovaného operačného plánu zimnej údržby sú v pohotovosti zamestnanci, strojové vybavenia a pripravené sú posypové materiály. Pre tohtoročnú zimnú sezónu majú Technické služby Ružomberok, a.s. vo svojom areáli zabezpečenú zásobu 230 ton inertného posypového materiálu – štrku a 380 ton chemického posypového materiálu - posypovej soli. „Podľa vývoja poveternostných podmienok budú zásoby priebežne dopĺňané,“ povedal pre náš portál hovorca mesta Ružomberok, Viktor Mydlo.

Presný harmonogram nie je možný

S prichádzajúcou snehovou nádielkou, vyzýva mesto Ružomberok vodičov, aby neparkovali svoje automobily na cestách, kde môžu zavadzať odhŕňačom. „Našou veľkou snahou je zvládnuť zimnú sezónu bez väčších problémov. Zo skúseností pracovníkov technických služieb vieme, že mnohí vodiči parkujú svoje vozidlá priamo na komunikáciách a chodníkoch, hoci môžu zaparkovať aj na svojich pozemkoch, dvoroch,“ v tejto súvislosti upozornil V. Mydlo.

Z toho dôvodu mesto žiada vodičov, ktorým to situácia dovoľuje, aby sa vyhli parkovaniu na komunikáciách. Aj napriek tomu, že nemusia porušiť predpis, prosí ich k ohľaduplnosti ku ostatným. „Sneh býva odhŕňaný nepravidelne v závislosti od podmienok, preto nie je možné určiť presný harmonogram,“ konštatoval Mydlo a doplnil, že radlica odhŕňača má počas odhŕňania veľký výkyv a môže sa stať, že takto zaparkované auto poškodí. Pracovník, ktorý sneh odhŕňa má tak na výber len dve možnosti – riskovať poškodenie cudzieho majetku, alebo miesto neodhrnúť.

Upozornenie sa týka ulíc:

Nová, A. Hlinku, Černovských Martýrov, Priehradka nachádzajúcich sa v mestskej časti Černová; ulíc Priehradka, Príjazdová, Mlynská nachádzajúcich sa v mestskej časti Hrboltová; ulíc Hlavná, Šípová, Školská, Záhumnie, Pod Dielcom v mestskej časti Biely Potok a v uliciach Horská, Malé Domky a Malé Tatry.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia