Ružomberská Kultúra bude mať nového šéfa

Ružomberská "Kultúra" bude mať nového šéfa

RedakciaAktuality30.5.2023

Víťazom výberového konania na funkciu nového riaditeľa mestskej akciovej spoločnosti Kultúrny dom Andreja Hlinku (KDAH) sa stal MgA. Radek Zdráhal. Do funkcie ho vymenuje primátor mesta Ľubomír Kubáň.

Ešte pred nástupom na post primátora som deklaroval, že do funkcií na mestskom úrade či v mestských spoločnostiach budeme presadzovať odborníkov. Ľudí, ktorí rozumejú problematike a vedia veci posunúť vpred. Som veľmi rád, že toto smerovanie má prvé výsledky. Novému pánu riaditeľovi Radkovi Zdráhalovi želám veľa pracovných úspechov a teším sa na spoluprácu. Doterajšiemu pánu riaditeľovi Jánovi Pavlíkovi ďakujem za dlhoročnú prácu pre mesto a kultúru a želám mu v osobnom živote len to najlepšie,” uviedol prvý muž ružomberskej radnice Ľubomír Kubáň.

Nového riaditeľa „kultúry“ vyberala spomedzi štyroch uchádzačov osemčlenná komisia, vytvorená z členov predstavenstva KDAH, odborníkov a zástupcov mesta 19. mája počas ústnych pohovorov. Okrem iných dokumentov boli kandidáti povinní pripraviť projekt so zameraním na víziu tejto ustanovizne, jej rozvoja a skvalitnenia kultúrnej ponuky a služieb, s dôrazom na efektívnosť, hospodárnosť a finančnú udržateľnosť KDAH na najbližšie štyri roky.

Radek Zdráhal (roč. nar. 1975) je absolventom Janáčkovej akadémie múzických umení v Brne. V minulosti pôsobil ako choreograf či muzikálový herec. Pracovné skúsenosti má z mnohých vrcholových pozícií v obchode či manažmente. Od roku 2014 zastával post riaditeľa v súkromných spoločnostiach. Od roku 2000 prevádzkoval agentúru, ktorá sa venovala umeleckým projektom. O šesť rokov neskôr bol spolu zakladateľom Slováckej ZUŠ v Uherskom Hradišti, kde zároveň vykonával riaditeľa. V rokoch 2010 až 2011 bol riaditeľom Českej filharmónie, v rokoch 2010 až 2012 pracoval vo funkcii námestníka ministra kultúry na Ministerstve kultúry Českej republiky, pričom mal v kompetencii odbor umenia, literatúry a knižníc.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia