Ružomberská mestská polícia má nové posily

Ružomberská mestská polícia má nové posily

RedakciaAktuality14.5.2024

Zástupkyne nežnejšieho pohlavia doplnili rady mestských policajtov po minuloročnom hromadnom odchode siedmich členov.

Minulý rok opustili ružomberskú mestskú políciu siedmi príslušníci, odišli do „výsluhového dôchodku“. Aby sa tento úbytok neodrazil na výkone polície, musí postupne dopĺňať stavy.

„Som veľmi rád, že som mohol na začiatku mesiaca privítať v radoch poriadkového útvaru mesta hneď dve nové policajtky Zuzanu Krakovskú a Lauru Bartánusovú. Obom im prajem, aby sa v kolektíve mestskej polície cítili dobre a aby pri výkone práce v uliciach mali len pokojné služby,“ povedal primátor Ľubomír Kubáň.

V súčasnosti tvorí mestskú políciu 27 členov, dvaja ďalší noví príslušníci prešli výberovým konaním, čakajú na otvorenie kurzu. Po jeho absolvovaní sa o Ružomberčanov bude starať 29 mužov a žien v uniformách s erbom mesta.

„Ideálny stav sme mali s počtom 33 policajtov. Vtedy sme dokázali zabezpečiť všetky nonstop služby aj počas dovoleniek či maródiek. Sme limitovaní rozpočtom, ktorí schvaľujú mestskí poslanci. Ak by vyčlenili na tento účel viac financií, potešilo by nás to,“ povedal preventista mestskej polície Roman Jankovič.

Dodal, že aj keď je súčasný personálny stav naplnený, prípadný záujemcovia o vstup do mestskej polície si žiadosť môžu podať.

Foto: Primátor Ľubomír Kubáň (vpravo) s povereným náčelníkom Mestskej polície Ružomberok Tomášom Matejovie a novými príslušníčkami Laurou Bartánusovou a Zuzanou Krakovskou.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia