Ružomberské kino je stále obľúbené

Ružomberské kino je stále obľúbené

RedakciaAktuality22.1.2020

Podľa Zuzany Bakošovej, vedúcej ružomberského kina sa minulý rok premietalo 674 predstavení. „Divácka návštevnosť dosiahla v predošlom roku číslo takmer 56-tisíc, čo je o 9,6 percent viac, ako v roku 2018,“ potvrdila Bakošová.

Vynovili priestory bufetu

Minulý rok sa v kine uskutočnila modernizácia priestorov bufetu, kde podľa Bakošovej vymenili nábytok, zakúpili ohrevník na pukance. „Do budúcna by sme chceli rozšíriť ponukový lístok občerstvenia o jednu novinku,“ podotkla Bakošová a doplnila, že interiér kinosály tiež plánujú upraviť.

Ružomberské kino je v prevádzke každý deň, cez týždeň sa premietajú jedno až dve predstavenia, cez víkend aj tri. Podľa Zuzany Bakošovej niektorí ľudia uprednostňujú skôr menšie kiná pred veľkými multi-kinami. A práve jedno z tých komornejších máme v Ružomberku.

Zostavovanie programu kina je závislé od Únie filmových tvorcov. „Z bohatého zoznamu rôznych filmov si vyberáme a zostavujeme program pre Ružomberok. Štvrtky pritom patria premiérovým titulom,“ podotkla Bakošová.

Ľudia si podľa nej obľúbili Evitovky, momentálne púta pozornosť Príliš osobná známosť, v roku 2017 film Všetko alebo nič trhal priečky návštevnosti takmer vo všetkých kinách.

Kino Kultúra patrí medzi najmodernejšie zariadenia svojho druhu a v kategórii jednosálových kín obsadzuje prvé priečky slovenského rebríčka. Jeho kapacita predstavuje 204 miest a ponúka aj možnosť využitia balkóna s ďalšími tridsiatimi miestami.

Ružomberok zaujal Ruskú režisérku

Film Soňa má rada, Soňa nemá rada sa natáčal v Ružomberku

Soňa má rada, Soňa nemá rada tak znie názov filmu, ktorý sa v minulom roku natáčal v Ružomberku. „Dej sa odohrával v našom meste a režisérka Nataša Beliaeva do neho obsadila mladé talentované deti z Ružomberka,“ prezradila Bakošová. Režisérka bola podľa vedúcej kina očarená z nášho mesta a ľudí, ktorí v ňom žijú. Film rozpráva príbeh malého dievčaťa o jej veľkom sne. Za účasti tvorcov filmu, s režisérkou, herečkou Janou Oľhovou a s detskými hercami z Ružomberka sa v septembri minulého roka konala premiéra filmu.

Najnavštevovanejšie filmy za rok 2019 v kine Kultúra:

Filmy pre deti

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia