Ružomberské Vianoce odštartuje Mikuláš, čert a anjel

Ružomberské Vianoce odštartuje Mikuláš, čert a anjel

RedakciaAktuality22.11.2023

Vianočné trhy v Ružomberku sú predo dvermi. Skutočnú predvianočnú atmosféru s bohatým kultúrnym programom a predajnými stánkami si budú môcť Ružomberčania a návštevníci mesta užiť v predĺženom termíne.

Ružomberská samospráva v spolupráci s Kultúrnym domom A. Hlinku (KDAH) pripravila na tohtoročné Vianoce novinku. Pestrú ponuku chutných vianočných dobrôt, remeselných výrobkov a iného sortimentu si budú môcť Ružomberčania a návštevníci mesta prvýkrát vychutnať od 5. decembra až do soboty 23. decembra.

Pripravili program na dva týždne

Pravú vianočnú atmosféru odštartuje v Parku Š. N. Hýroša v utorok 5. decembra mikulášsky program pre najmenších. Zúčastniť sa budú môcť tvorivých dielní, poteší ich vystúpenie Folklórneho súboru Liptáčik či Dance Galaxy. Vrcholom večera bude tradičné symbolické rozsvietenie vianočného stromčeka v centre mesta, a to priamo sv. Mikulášom a jeho pomocníkmi anjelom a čertom. Tento rok bude centrum mesta zdobiť smrek obyčajný, ktorý samospráve podarovala ružomberská papierenská spoločnosť Mondi SCP.

„Pozývam všetkých Ružomberčanov, ale aj ľudí z blízka či z ďaleka k nám do Ružomberka. Verím, že bohatý program a pestrá ponuka predajných stánkov sú dostatočným dôvodom, prečo sa rozhodnúť pre vianočné trhy v Ružomberku, ktoré historicky prvýkrát začnú už 5. decembra a potrvajú až do 23. decembra,“ povedal primátor Ľubomír Kubáň.

Od 6. decembra bude priamo v centre mesta pred Hotelom Kultúra pokračovať vianočný program Mikulášskou diskotékou. Ružomberčanov i návštevníkov mesta vo viac ako 20 stánkoch okrem vianočného jedla a nápojov čakajú predajcovia remeselných produktov i ďalšieho sortimentu.

Predajné stánky budú umiestnené na Ulici Mostová pred Hotelom Kultúra v smere na Hýrošov park. Predajná doba stánkov je určená od 5. do 23. decembra denne od 9.00 hod do 22:00 hod., pričom povinná predajná doba je denne od 15.30 h do 20.30 hod.

V Ružomberku bude veselo

Organizátori vianočných trhov pamätali na všetky vekové kategórie, a tak program Ružomberských Vianoc obsiahol vystúpenia žiakov základných umeleckých škôl, chrámových zborov, folklórnych skupín, divadiel, bábkohercov, hudobných skupín i sólových spevákov.

Diváci sa môžu tešiť na vystúpenia Folklórnych súborov Likava, Váh, Salatín, Liptov, Čriepky, vianočné vystúpenia si pripravili Súkromná základná umelecká škola Jánoš, SZUŠ Alkana s muzikálom o zamrznutom kráľovstve a Základná umelecká škola Ľ. Fullu.

V programe Vianoce spod Rozsutca sa 8. decembra predstavia Bobáňovci – Terchovský orchester ľudových nástrojov. Do vianočných tvorivých dielní v zdobení medovníkov sa môžu záujemcovia zapojiť 15. decembra v Björnsonovom dome.

Hudobní hostia potešia aj fanúšikov rocku, jazzu, pop rocku, bluesu, hard rocku či folku. Vystúpia Team Revival z Martina, High Voltage AC/DC Tribune, Jozef a Dodo Ivaškovci, Michal David revival, domáci Kéfas, Los Bombarderos, Tomáš Mikulka či RK jazz band.

Najmladší diváci si pozrú, ako išlo vajce na vandrovku a ako to vyzeralo v perníkovej chalúpke v podaní Bábkového súboru Ofina. Záhadu strateného prútika predstaví Divadlo Portál . Richard Čanaky, známy aj ako Zahrajko zo Spievankova, bude s myškou Eliškou alebo Michaelou Kocmundovou vystupovať v predstavení Cupi Lupi.

Ružomberské Vianoce organizuje KDAH v spolupráci s mestom Ružomberok, partnermi podujatia sú Mondi SCP a Oblastná organizácia cestovného ruchu REGIÓN LIPTOV.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia