Ružomberské Vianoce sú v plnom prúde

Ružomberské Vianoce sú v plnom prúde

RedakciaAktuality17.12.2022

Primátor mesta Ľubomír Kubáň v piatok podvečer pred Hotelom Kultúra otvoril Ružomberské Vianoce, ktoré potrvajú do 23. decembra. Je to atraktívna symbióza zaujímavých denných kultúrnych vstupov (od 16. hod.) pod moderátorskou taktovkou Evy Holdošovej, trhov, teda stánkovej ponuky a charitatívneho primátorského punču v Parku Š. N. Hýroša.

Ružomberský vianočný event včera (16. decembra) otvorili Súkromná základná umelecká škola Jánoš a kapela Elán tribute – revival, ktorej vystúpenie bolo takmer navlas podobné Rážovmu originálu. Svoj program „Elánovci“ zapichli, na prianie prvého muža ružomberskej radnice, známym songom My nie sme zlí.

V sobotu pred Kultúrou sa o predsviatočnú pohodu starali kapely Duou Viva Musica a Gipsy David. Zajtra sa verejnosť môže tešiť na bábkový súbor Ofina a jeho detské predstavenie Ako išlo vajce na vandrovku a na obľúbené šlágre Miťa Bombu.

Neodmysliteľnou súčasťou Ružomberských Vianoc je už spomenutý Ružomberský punč, ktorého poslanie včera ozrejmil Ľ. Kubáň. Cena nápoja je 2 eurá, no možno zaplatiť aj viac, pretože celý výťažok bude venovaný deťom z Ružomberka, ktoré prišli o svojich rodičov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia