Ružomberskí dôchodcovia sa obzreli za tromi poslednými rokmi

Ružomberskí dôchodcovia sa obzreli za tromi poslednými rokmi

RedakciaAktuality31.1.2023

Keďže dve pravidelné hodnotiace „stretávky“ pandémia covidu „zrušila“ na nedeľňajšej členskej schôdzi Klubu dôchodcov mesta Ružomberok sa, aj za prítomnosti vrcholných persón tamojšej radnice primátora Ľubomíra Kubáňa a jeho zástupcu Róberta Kolára, vo Veľkej dvorane Kultúrneho domu A. Hlinku bilancovalo dlhšie obdobie, a to rokov 2020 – 2022. Na „výročke“, na vlastnú žiadosť, v 9 – člennom výbore skončila Alena Vinžíková, ktorá dvanásť rokov stála na čele klubu. Ju vystriedala Jana Halušková, a tú si dnes „výborníci“ na vlastnom zasadnutí zvolili za predsedníčku.

Aké pohnútky vás viedli uchádzať sa o tento post? - znela naša prvá otázka na bývalú poslankyňu Národnej rady SR, niekdajšiu viceprimátorku Ružomberka Janu Haluškovú, ktorá má za sebou tiež šestnásť rokov v mestskom parlamente v centre dolného Liptova.

„Asi pred rokom ma oslovila Alenka Vinžíková, či by som po nej neprevzala vedúcu funkciu. Vtedy som si zobrala čas na rozmyslenie. Bolo sa treba rozhodnúť, či ešte bude kandidovať do mestského zastupiteľstva, alebo môžem sa vydať iným smerom. Keď som opustila od poslaneckej myšlienky, tak moje kroky viedli do Klubu dôchodcov, na Majere 13. V prvom rade išlo o to, spoznať, čo sa tam deje, aké aktivity ružomberské zariadenie svojim členom ponúka. Keď absolvujete pár výletov, vidíte, ako ich účastníci na spoločných akciách ožijú. Len mimochodom, odvtedy, čo som ako mladé dievča nastúpila do ´bavlnárov´, celý môj život bol spojený s prácou s ľuďmi. Keď oni sú spokojní, tak to vás nabíja.“

Ako by ste opísala momentálne pocity?

„Mne to pripadá, ako keď nastúpite do dobre rozbehnutého vlaku.“

Ružomberskí dôchodcovia sú známi svojou pestrou a bohatou škálou činností. Možno povedať, že prednesená správa vás v tom len utvrdila?

„Keď človek počúval, čo všetko sa za predchádzajúce obdobie udialo, nechcel tomu ani veriť. Hoci, už pol roka som, ako radová členka, chodila do klubu. Veľmi milo ma prekvapilo, aký je záujem členov o stretávania sa dva razy do týždňa, v utorok a v stredu v našom sídle a takisto o zájazdy, kultúrne podujatia, ozdravovacie pobyty, turistiku a podobne. Veď už teraz máme na niektoré pripravované akcie aj desať-pätnásť ľudí pod čiarou. Výbor sa snaží, aby ponuka bola pre členov priateľná i cenovo. Darí sa to vďaka pomoci sponzorov. Tým najväčším je akciová spoločnosť Mondi SCP, ďalej by som spomenula Vodárenskú spoločnosť Ružomberok, Mestské lesy, či súkromnú školu Dotyk. Poďakovanie patrí i ďalším, čo klubu podali pomocnú ruku.“

Možno povedať, že Alena Vinžíková zanechala za sebou veľkú brázdu?

„Určite. Ale i s celým výborom. Sú to ženy, ktoré robia všetko zadarmo, nezištne a s ohromným nasadením.“

Ešte otázka na záver, s akou základňou sa môžete pochváliť?

„Tá je veľmi početná, máme 522 členov.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia