Ružomberskí gymnazisti reprezentovali školu na súťaži v robotike

Ružomberskí gymnazisti reprezentovali školu na súťaži v robotike

RedakciaAktuality24.2.2024

Na pôde Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach sa počas uplynulého týždňa uskutočnilo regionálne kolo súťaže FirstLego League - turnaj pre kategóriu Challenge a festival pre kategóriu Explore. Súťaže sa zúčastnili aj žiaci z Gymnázia Š. Moyzesa z Ružomberka.

Súťaž približuje vedu, techniku, inžinierstvo a matematiku deťom a mládeži prostredníctvom zábavného a vzrušujúceho praktického vzdelávania. Účastníci tohto globálneho na robotiku orientovaného programu, ktorý pomáha dnešným študentom a učiteľom vybudovať si lepšiu budúcnosť, získajú skúsenosti s riešením reálnych problémov. Tri rôzne vekové kategórie FIRST LEGO League, prostredníctvom praktického vzdelávania v oblastiach STEM a robotiky, inšpirujú mládež, aby experimentovala a rozvíjala svoje kritické myslenie, programátorské a konštruktérske zručnosti,“ hovoria organizátori.

V kategórii Challenge školu reprezentovali žiaci kvinty, ktorí si dali tímové meno Ružomberskí titáni - Laura Marenčíková, Sofia Penjaková, Gabika Pagáčová, Šimon Milan a Matúš Podskuba. Na turnaji tímy súťažili v štyroch rovnocenných častiach – Robot Game, Návrh robota, Inovačný projekt a Základné hodnoty.

Síce študenti nepostúpili do národného finále, aj napriek tomu preukázali skvelé výsledky. Všetkým zúčastneným ďakujeme za úspešnú reprezentáciu,“ uvádza škola na svojom webe.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia